Myslíš naňho a nemôžeš si pomôcť. Stretávaš ho na ulici, prechádzate vedľa seba ako cudzinci a tebe sa pri pohľade naňho roztrasú kolená. Nemiluješ ho a už ho nikdy ani milovať nebudeš. Ublížil ti a ty si sa z vášho rozchodu spamätávala mesiace.

Nie si masochistka, aby si si stále dookola kládla tie isté otázky: ,, Prečo? Kde sa stala chyba? Prečo ma už nemiluje? Čo je to so mnou?“ Každá z nás má niekde toho svojho ,,osudového“ ex, ktorého bude čiastočne milovať už navždy. Bol to len chlap, ale nie obyčajný chlap. Takých je na svete milión. Bol to on, ten, ktorý ťa miloval a ubližoval ti súčasne, ten, s ktorým si chcela stráviť celý život, ale niečo sa pokazilo. Láska z jeho strany skončila a všetko išlo do hája. Rozchody nie sú jednoduché, ale sú súčasťou života.

Snažíš sa naňho nemyslieť, nevybavovať si v hlave vaše spoločné spomienky. Roztrháš spoločné fotky, vymažeš jeho číslo z mobilu, ale zázračne po dvoch pohároch vína si na jeho číslo vždy spomenieš. Píšeš mu smsky o polnoci, za ktoré by sa nehanbil ani Shakespear. Na druhý deň si búchaš hlavu o stenu a sľubuješ svojej najlepšej kamoške, že to už nikdy neurobíš.

View this post on Instagram

What‘s left unsaid, says it all.

A post shared by Kai Böttcher (@kai.boet) on

Ak ho chceš skutočne vymazať zo svojho života, zbav sa všetkého, čo ti ho pripomína. A to akýmkoľvek spôsobom. Môže to byť maličkosť, no vždy, keď ju vidíš, spomenieš si naňho a tebe je znovu mizerne. Nevrhni sa hneď do nového vzťahu. Najprv sa musíš vyrovnať s rozchodom a zabudnúť, že vôbec existoval.

Napíš si zoznam dôvodov, prečo ste sa rozišli. Sprav si dlhý zoznam jeho zlých vlastností a všetkého, čo ti na ňom prekážalo. Zameraj sa na všetko zlé, čo sa vo vašom vzťahu stalo. Spomeň si na všetky tie chvíle, keď si si povedala, že ho už v živote nechceš vidieť. Tieto zoznamy si čítaj stále dookola, a ak by si niekedy mala pocit nostalgie a náhodou by sa ti za ním zacnelo, rýchlo si tieto zoznamy prečítaj. Časom si uvedomíš, že ti vlastne nemá byť prečo za ním smutno. Nezaslúžil si tvoju lásku, záujem a už vôbec si nezaslúžil teba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.