Občas to bolí. Prejsť okolo človeka, ktorý niekedy pre teba znamenal tak veľa. Po nociach ste si písali dlhé správy a predstavovali si budúcnosť. Práve on ti sľúbil, že tu bude vždy pre teba a teraz okolo teba len prejde, akoby ste sa nikdy ani nepoznali. Akoby si bola preňho úplne neznáma osoba.

Tá bolesť sa nedá opísať..

Bolí, keď si spomenieš na všetko, čím ste si prešli a čo ste spolu zažili. Teraz vieš, že si bola preňho samozrejmosť, kým on bol pre teba všetkým. Bolí to, keď ty by si mu dala všetko, no on tebe nie. Ľúbiš tak veľmi, no si jediná z vás dvoch. Si nešťastná a nič ti nedáva význam.

Cítiš sa byť prázdna, nepodstatná, odkopnutá. A tak sa len obzrieš, smutne odkráčaš a spomínaš. Nechápeš ako sa to všetko mohlo tak rýchlo skončiť. Blúdiš a prechádzaš miesta, ktoré ti pripomínajú vás dvoch. No už sama. Bez neho. Osud vám to proste neprial. Prijmi to! Aj keď si teraz nevieš predstaviť ako by si mohla zabudnúť. Úplne ti rozumiem. Ani ja som neverila, že sa toho dňa vôbec dožijem. No ten deň prišiel a ja som pochopila, že viem byť šťastná aj bez neho. Ten pocit, keď sa ráno zobudíš s pocitom, že si to konečne dokázala!

Tak to malo byť a neskôr budeš šťastná, že sa všetko neposkladalo tak, ako si to chcela. Pochopíš, že iba vďaka tým zlým situáciám a skúsenostiam si dnes tou, akou si sa mala stať. Si tam, kde si sa mala dostať. Musela si si tým všetkým jednoducho prejsť. Aj keď to vtedy tak veľmi bolelo, dnes chápeš a ďakuješ za to všetko zlé. Všetko má svoj čas, ktorého zmysel pochopíš až neskôr. Niektorí ľudia sa pri nás zastavia len na chvíľu, no práve tí sú pre nás dôležití.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

„Dočasní ľudia nám dávajú doživotné lekcie.“

Aj keď ťa to teraz veľmi bolí, zvládneš to! Každá bolesť má svoj zmysel. Bolesť, ktorú cítiš dnes, je sila, ktorú pocítiš zajtra. V ten moment je to veľmi ťažké, viem.. No nie si jediná. Sklamala si sa ty, ja, my všetci.. Každý jeden človek, ktorý existuje a chodí po tejto zemi sa taktiež sklamal a trpel neraz. Je to súčasťou nášho života. Bolesť nás mení. Ľudia nás menia. Niekto raní nás a my zas niekoho iného. Je to kruté a bolestivé, no má to svoj význam.

Kolobeh života. Nikto nám do cesty nepríde len tak. Žiadna náhoda! Tie neexistujú. Nesnaž sa už! Snažila si sa už dosť. Je čas odísť.. Nikdy nepresvedčíš niekoho, aby ťa ľúbil, tak ako ani on nemôže presvedčiť teba, aby si ho neľúbila ty.  No môj názor je, že ľúbiť niekoho, kto neľúbi teba, nie je zbytočné. Je to síce bolestivé, no pochopíš až sama, že takéto situácie a ľudia, ktorí ich tvoria sú v tvojom živote dôležití. Zoberú si nejakú časť z tvojho srdca, ktorú ti už nikdy nevrátia, no ty sa na základe toho budeš čoraz viac snažiť, aby tvoje srdce bolo čo najmenej zničené.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Sklameme sa ešte veľakrát, ale stále viac budeme opatrnejší. Nedovolíme niekomu zničiť nás. Nepodarí sa nám to vždy, no budeme sa o to aspoň snažiť, pretože máme mnoho možností. Život je tak krátky a pritom tak krásny nato, aby sme sa trápili pre  niekoho, kto nám nevenuje ani kúsok pozornosti.Tak rýchlo nám uteká pomedzi prsty a my sa utápame nad niečím, čo sme mali už dávno zahodiť. Nechávame obchádzať to dobré a naopak to zlé si priťahujeme. Tí ľudia nám dali to, čo sme mali dostať. Naučili nás niečo, z čoho budeme neskôr čerpať.

No najhoršie je na tom to, že si to neuvedomujeme v ten moment. Utápame sa a nechápeme prečo. Stojíme na mieste a nechávame bolesť, aby nás ničila. Chce to len čas. Občas je dobré niektorých ľudí jednoducho pustiť a čakať.  Ak sa vrátia, tak nie sú dočasní. No ak nie, tak musíš zabudnúť a byť tu práve pre tých, ktorí tu sú pre teba stále. Niektorých ľudí neudržíš a ak ich držať musíš, tak ich prosím pusť.

Ako sa hovorí, ľudia sú naším testom, trestom alebo darom. Tvojou úlohou je rozoznať ich.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.