eastlabs.biz

Veronika Fidlerová, 20-ročná bikini fitnesska a študentka Bilingválneho gymnázia vo Vrbovom pri Piešťanoch, s výškou 164 cm a súťažnou váhou 51 kg, nám poskytla rozhovor o jej živote, začiatkoch v posilňovaní, plánoch a motivácii.

Akým športom si sa v minulosti venovala?

V minulosti som sa nikdy nevenovala žiadnemu športu. Dokonca som sa niekedy zvykla na hodinách telesnej výchovy skrývať, aby som nemusela cvičiť. Znie to asi veľmi zvláštne vzhľadom k tomu , že sa aktuálne venujem fitness a pravdu povediac, neviem si bez toho predstaviť ani jeden deň.

eastlabs.biz

Kto, alebo čo ťa priviedlo k posilňovaniu? Aké boli tvoje začiatky?

K posilňovaniu ma priviedol môj priateľ Martin. Keď sme sa spoznali bol posadnutý cvičením, a vtedy som ešte nevedela pochopiť, ako môže navštevovať fitness centrum 5 dní v týždni a jesť stále mäso. Chcela som sa ísť pozrieť, čo je na tom železe také lákavé.

Pamätám si na svoje začiatky. Veľmi som sa hanbila, ale to sú tie klasické „oťukávačky“. Postupom času ma samotné cvičenie začalo veľmi baviť. Martin ma naučil všetko ohľadom správneho cvičenia a techniky. Keď som neskôr na sebe videla zmeny, to bola pre mňa obrovská motivácia a zatúžila som sa ešte zlepšiť.

Pravidelný tréning sa stal súčasťou môjho života a ja som si nikdy nedovolila žiaden vynechať. Vždy to bolo u mňa na prvom mieste, najskôr posilňovňa, a potom škola (smiech). Postupne som upravila aj stravu , zmenila som svoje návyky, alebo lepšie povedané zlozvyky, a to mi dopomohlo najviac k formovaniu postavy. Je nádherné, keď človek v sebe objaví silu, o ktorej ani nevie, že sa v ňom skrýva. Ja som sa so svojím snom zobúdzala aj zaspávala. Mnohí ma síce spočiatku od toho odhovárali, no ja som si išla neodbytne za cieľom.

archív Veroniky Fidlerovej

Priblíž nám atmosféru tvojich závodov, ako sa cítiš po fyzickej a psychickej stránke?

Keďže diéta a celá príprava na súťaže je náročná, pred závodmi sa cítim vždy vyčerpaná. Pri tomto športe je potrebná manipulácia s vodou, a tak som pred výstupom na pódium trošku smädná. A či som hladná?  O tom ani nemusím rozprávať (smiech). Myslím si, že je veľmi dôležité sústrediť svoju myseľ na jedno – ukázať a predviesť sa v čo najlepšom svetle. Tá chvíľa na pódiu je iba vaša, ukazujete všetko, čo ste do prípravy vložili, a ako ťažko a poctivo ste trénovali. Je to krátky, ale najdôležitejší moment, pre ktorý driete niekoľko mesiacov, a preto sa snažím mať pred každou súťažou čistú myseľ.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti v oblasti fitness, na ktorých súťažiach ťa budeme môcť vidieť?

Čo sa týka mojich plánov do budúcnosti, určite chcem pokračovať a naďalej sa venovať tomuto športu . Teraz ma čaká „off season“, tak si oddýchnem, zregenerujem a vrátim telu to, o čo som ho počas prípravy ukrátila. Najbližšie súťaže sa budú konať na jeseň. Jeden z hlavných cieľov pre mňa budú Majstrovstvá sveta. Ak všetko pôjde ako má, budem veľmi šťastná, ak sa mi podarí nominovať.

archív Veroniky Fidlerovej

Ktorý je tvoj najobľúbenejší a najneobľúbenejší cvik?

Medzi môj najobľúbenejší cvik bezpochyby patria tlaky na ramená, tak isto aj upažovanie  a predpažovanie. Veľmi rada trénujem nohy a brucho. Vždy sa snažím pri tréningu nôh ísť na úplne maximum, a keď to už začína bolieť, vtedy viem, že to je správne a neprestávam. Mám v obľube drepy na rôzny spôsob (je ich naozaj veľa), predkopávanie a leg press. Rôzne varianty na biceps radím tiež medzi svoje obľúbené. Rada precvičujem každú svalovú partiu, nemôžem tvrdiť, že mám najneobľúbenejší cvik, i keď počas prípravy na súťaž je energie čím ďalej menej, vtedy je každý cvik pre mňa nie veľmi obľúbený .

archív Veroniky Fidlerovej

Odkiaľ pramení tvoja motivácia?

Motivuje ma, keď vidím na sebe progres. Všímam si, že to, čo robím, má zmysel, funguje to a moje telo na to reaguje. Niekto si možno myslí, že pre mňa je diéta a tréning hračka, a rozhodne mi motivácia nechýba. No nie je to vždy tak, a nie je každý deň v mojom živote ružový. Stále sa snažím sústrediť svoje myšlienky na daný cieľ, ktorý si zvolím, hľadám neustále novú motiváciu, žijem touto myšlienkou 24 hodín denne. Ide o to, koľko ste schopní tomu obetovať, čo ste ochotní kvôli tomu podstúpiť, čoho sa dokážete vzdať.  Pokiaľ neurobíme niečo viac, ako sme už dokázali, ostávame stáť na jednom a tom istom mieste. Treba posúvať svoje hranice, a to, o čom snívame, sa časom stane skutočnosťou…

Aké sú tvoje doterajšie výsledky zo súťaží?

Na pódium som sa prvýkrát postavila ako juniorka v roku 2016 v Ostrave, kde som obsadila piate miesto a už o dva týždne nato som získala zlato na Veľkej cene Dubnice. Rok 2017 odštartoval 6. miestom na Majstrovstvách Slovenska v disciplíne bikini fitness žien v Žiari nad Hronom. Počas jedného víkendu som dvakrát zvíťazila vo svojej kategórii na Majstrovstvách Slovenska bikini fitness junioriek v Starej Ľubovni a na Amix Patriot Cup vo Vranove nad Topľou, kde som sa umiestnila aj na 5. finálovom mieste v kategórii medzi ženami. Poslednou súťažou tejto sezóny boli Majstrovstvá Európy v Santa Susane v Španielsku, kde sa mi však nepodarilo umiestniť.

eastlabs.biz

Je niekto, komu by si chcela venovať svoje poďakovanie?

Za pomoc v príprave ďakujem svojmu priateľovi, rodine a všetkým, čo mi držia palce, a taktiež môjmu sponzorovi, Yamamoto Nutrition, ktorý sa o mňa dobre stará a pomáha mi s doplnkami výživy. Veľmi pekne ďakujem aj Slovenskej asociácii fitnes kulturistiky a silového trojboja za príležitosť zúčastniť sa Majstrovstiev Európy.

archív Veroniky Fidlerovej

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness