Bezpodmienečná láska

Bezpodmienečná láska je niečo, po čom vo vzťahu túži každý z nás. Vieš ale, ako v skutočnosti vyzerá? To, že niekoho bezpodmienečne miluješ neznamená, že mu musíš tolerovať jeho zlé správanie alebo zlozvyky, ktoré kazia váš vzťah. Existujú určité znaky, ktoré ti ju dokážu odhaliť.

V tomto článku za dozvieš o týchto troch z nich.

Partner nie je tvojím majetkom

A ty si si toho plne vedomá rovnako ako on. Nemáš strach a dôveruješ mu, keď ide von s kamarátmi alebo na pracovnú cestu s kolegami. Uvedomuješ si, že ho nemôžeš prinútiť byť s tebou doma a vzdať sa svojich koníčkov a kamarátov, pretože si predovšetkým žije svoj vlastný život. Môžeš však vytvoriť takú domácu atmosféru, do ktorej sa bude veľmi rád vracať a aj tam zostať.

Nechováš sa k nemu tak, ako by patril len tebe a je tvojím majetkom, s ktorým si môžeš robiť, čo chceš. Zároveň však vieš povedať, pokiaľ jeho voľnosť a sloboda narúšajú vaše hranice vo vzťahu a tvoje osobné hodnoty.

Rešpektuješ city svojho partnera

A neodsudzuješ ho, čo je veľmi dôležité. Môže ti povedať čokoľvek, čo má na srdci práve kvôli tomu, že vie, že za to nebude obvinený alebo odsúdený. Rešpektuješ všetky jeho pocity, vrátane tých negatívnych, ktoré sa môžu občas prejaviť.

Neznamená to však, ak je často príliš agresívny a tú agresiu si rád vylieva na tebe, že to musíš rešpektovať. V tomto prípade pravdepodobne nejde o lásku a hlavne z jeho strany. Ktorý milujúci človek si rád pravidelne vybíja zlosť na svojej polovičke?

Môžeš byť sama sebou

So všetkými negatívnymi a pozitívnymi vlastnosťami, chybami a nedostatkami. S make-upom a bez neho, nahá a oblečená, uplakaná alebo šťastná, jednoducho ty so všetkými tvojimi „ja“. A čo je dôležité vieš, že ťa s tým všetkým prijíma, takisto ako aj ty jeho.

Zároveň sa však snažíš meniť na sebe veci, kvôli ktorým sa necítiš komfortne ty sama a vidíš, že neprospievajú ani vášmu vzťahu.

Vo vzťahu prežívame veľké množstvo rôznych pocitov. V tomto našom nedávnom článku sa dozvieš, aké 3 pocity ti prinesie iba skutočne šťastný vzťah. 

Každý vzťah je unikátny a postupuje vlastným tempom. To, čo môže byť vážne pre teba, nemusí automaticky platiť aj pre tvojho priateľa. Napriek tomu existujú určité znaky a fázy, na ktoré sa chlapi často pozerajú, aby určili, kedy začína byť vzťah vážny.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating