Pravá láska nie je o tom nájsť niekoho, kto ti splní všetky kritéria na tvojom zozname. Pravá láska je o rešpektovaní chýb a o tom, že aj keď každý máte niečo, čo sa nemusí páčiť tomu druhému, rozhodli ste sa byť spolu a tvoriť pár, neskôr možno mať rodinu. 

Dnes sú vzťahy len veľmi rýchle a povrchné. Ak sa nám niečo nepáči, odchádzame zo vzťahu alebo ho len pretrpíme, no nesnažíme sa ho zlepšiť alebo skrátka len pochopiť, že každý sme omylný.

Pravá láska nie je o absolútnej dokonalosti a ani o pekných chvíľach, pretože si vyžaduje úsilie, čas a prácu. Je o dôvere, istej forme priateľstva, obete a komunikácií, pretože bez týchto vecí je vzťah absolútne stratený.

Ten, kto miluje, lieta, beží a raduje sa. Je slobodný a nič ho nemôže obmedziť. Láska necíti bremeno, nehodnotí námahu, chce robiť viac, ako je schopná, bez vyhovárania sa, že je to nemožné.

Vzťahy nie sú jednoduché, no stoja za naše úsilie.

zdroj: unsplash.com

„Miluješ, pretože miluješ. Pre lásku niet dôvodu.“ — Antoine de Saint-Exupéry

Láska je o vzájomnom prepojení a rešpektovaní chýb, s ktorými sme išli do vzťahu a chceme na nich pracovať. Láska je o podpore, o sile, o ťažkých chvíľach, o namáhavých dňoch a o sebareflexii. Aj vďaka nej sa stávame lepšími ľuďmi. Motivuje nás, učí nás byť dobrými a aj vďaka nej chápeme viac.

Každý túžime po láske, no bývame často sklamaní z toho, s kým sme vo vzťahu. Dôležité je však uvedomiť si, že nikto nie je dokonalý a každý máme chyby, ktoré buď musíme na tom druhom tolerovať alebo odísť. Neexistujú výčitky.

Dokonalosť neexistuje vo forme vzťahu, len dokonalej a bezpodmienečnej lásky, ktorú môžme prijať.

„Dokonalá láska spočíva v tom, že znášame chyby iných, nečudujeme sa vôbec ich slabostiam, poúčame sa aj z najmenších skutkov čností, ktoré ich vidíme konať.“ — Terezie z Lisieux 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.