Pár sa bozkáva, má šťastný vzťah

Ako vyzerá šťastný vzťah? Ako vieš, že si skutočne zamilovaná, a nie len pobláznená? Každý, kto si už do srdca pustil pravú lásku, vie, že sa mu v ňom mieša snáď stovka rôznych pocitov. Je to ako farebný ohňostroj, ktorý nás napĺňa krásnym mixom emócií. 

Keď sa láska podarí, budeš pociťovať šťastie, no zároveň aj strach, budeš sa veľa smiať, ale občas aj úprimne plakať. Tých pocitov bude v tebe toľko, že sa budú navzájom biť. Nasledujúce 3 by však rozhodne chýbať nemali. Sú totiž dôkazom, že váš šťastný vzťah stojí na pevných základoch.

Takto vyzerá šťastný vzťah

Pocit slobody

Presne tak, keď miluješ a si milovaná, necítiš na nohách žiadne závažie, ktoré ťa drží na mieste. Nemáš na rukách putá, aby si nemohla robiť to, čo chceš a na ústach náhubok, aby si bola ticho. Každý zdravý a šťastný vzťah je založený na slobode, ktorú zdieľate spoločne a zároveň každý sám.

Je to o tom, že spoločne rastiete, ťaháte sa vpred a aj keď poznáte isté hranice, nikdy by vám nenapadlo prekročiť ich. Všetko je tak prirodzené, až máš pocit, že si vo vzťahu lietaš ako vták. Pri partnerovi nemáš strach prejaviť sa, práve naopak, cítiš z neho podporu pri každom tvojom kroku.

Pocit bezpečia

Bezpečie. Istota. Pokoj. To všetko cítiš, keď sa na neho pozrieš. Keď sa schúliš v jeho náručí. Keď ťa pohladí po tvári či pobozká na čelo. Pri ňom nemáš obavy z toho, čo bude, či ťa počúva alebo či sa na neho môžeš spoľahnúť. Jednoducho vieš, že si do neho vložila svoju dôveru a on sa s ňou zahrávať nebude.

Pocit zodpovednosti

Nie je to len o tebe. Ani o ňom. Je to o vás. O tom, čo je dnes, čo bude zajtra. Obaja máte v rukách istú zodpovednosť. Nie len za to, či budete mať ako zaplatiť nájom, ale aj za to, či máte dosť síl na to, bojovať za svoju lásku, ak prídu isté prekážky. Postavíte sa k nim čelom alebo to vzdáte?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating