unsplash.com

Je to ťažké, viem. Je ťažké udržať si pokoj, keď sa nachádzaš v zložitom období. Je ťažké nepadnúť a stáť nohami pevne na zemi. Je ťažké, udržať si usmiatu tvár, keď cítiš bolesť.

Človek dokáže zvládnuť toľko veľa bolesti, nekonečného zranenia a beznádejného strachu, ktorý prichádza a vždy tu bude. Viem, že si niekedy kladieš otázky. Aký je zmysel toho, že vstanem z postele? Aký je zmysel robiť to, čo robím? Aký je zmysel ukazovať ľudom dobro, keď sú aj tak zlí?

Dovoľ mi, aby som ti ukázala radosť. Aby som ti ukázala šťastie. Aby som ti ukázala lásku. Dovoľ mi, aby som ti ukázala, že ešte je šanca a dôvod na to, byť pozitívna. Dovoľ mi, aby som ti vrátila vášeň a oheň, ktorý máš niekde v hĺbke duše. Dovoľ si, aby si sa znovuzrodila.

Keď ti život prinesie ďalší úder, nechcem, aby si sa skrývala. Nechcem, aby si sa tvárila, že sa nič nedeje. Nechcem, aby si sa usmievala, keď to tak necítiš. Chcem, aby si cítila tú bolesť, chcem, aby si vedela, že je to občas správne, pretože vďaka tomu vieš, že si stále nažive. Že je niečo, za čo sa oplatí bojovať.

No nechcem ani to, aby si ukazovala ľuďom ublíženie. Viem, že to môže znieť trochu nezmyselne, ale nechcem, aby si zraňovala ľudí. Občas to robíme všetci. Ubližujeme, závidíme, hneváme sa, zabúdame na to podstatné. Na lásku.

Chcem, aby si si vždy vybrala lásku. Chcem, aby si si v každej chvíli vybrala lásku.

Chcem, aby si si vybrala lásku napriek tomu, čo sa stane. Chcem, aby si si vybrala lásku aj napriek tomu, že niekoho stratíš. Napriek tomu, že ťa život sklame. Pretože ľudia to robia často. Možno ani nie vedome, ale stáva sa to.

Priatelia odídu, dostaneš výpoveď, neurobíš skúšku, zomrie ti člen rodiny,  priateľ sa s tebou rozíde. Budeš mať zlomené srdce, áno.

Bude na teba čakať ešte veľa bojov, ktoré musíš zažiť a vyhrať. Nechcem, aby si si vybrala zle a cestu ublíženia. Ale chcem, aby si si vybrala lásku. Chcem, aby si bola pokorná, láskavá a milá. Aby si všetky boje zvládala hrdo a aj keď ťažko, no s úsmevom.

Aj keď to tak nevyzerá, bude to dobré. Aj keď sa ti možno zdá, že tvoje duša je teraz prázdna, chcem, aby si ju naplnila láskou. Chcem, aby si každú jednu myšlienku zaplnila myšlienkou o láske.

Láska je dôležitá. Je to jediné, čo ti zostane, aj keď si myslíš, že už nič nemá zmysel. Láska má.

Vyber si lásku. Navždy.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife