Ako ušetriť na jedle?
Pexels/Liza Summer/Unsplash/Pablo Merchán Montes

Peňazí nie je nikdy dosť. Hlavne v dnešnej dobe, keď je všetko poriadne predražené, sa takmer každý zamýšľa nad tým, ako a na čom by mohol ušetriť. Jednou z vecí je napríklad strava v práci. Ponúkame ti tri jednoduché tipy ako na to.

Šetrenie je otázka hlavne posledných rokov, kedy prišla dosť veľká inflácia a najmä zdražovanie potravín. Vďaka týmto trom radám sa ti čo-to možno podarí ušetriť aspoň na jedle.

Ako ušetriť na stravovaní v práci?

1. Zvoľ denné menu

Každý týždeň by si si mala spraviť podrobný rešerš reštaurácií v okolí tvojej práce. Pozri si, aké denné menu ponúkajú a či si z neho vieš vybrať. Takéto jedlo je totižto omnoho lacnejšie a výhodnejšie ako to z klasickej ponuky.

2. Obed si navar doma

Ešte lepším tipom, ako ušetriť na stravovaní, je tvoja vlastná príprava jedla. Sleduj akcie v reťazcoch a voľ lacnejšie varianty potravín. Obed si navaríš v pohodlí domova a v práci si ho len zohreješ. Skús však vo väčšom množstve, aby si pri hrncoch nemusela stáť každý deň.

Žena pri varení

3. Nevyhadzuj nezjedené jedlo

Či už sa naješ v reštaurácii alebo si jedlo zabalíš, nemala by si ho nikdy vyhadzovať. Ak ti nechutí polievka z denného menu, proste ju daj svojmu kolegovi alebo dones rodinnému príslušníkovi. A keď si zase zoberieš jedla priveľa, nechaj si ho v chladničke na ďalší deň. Nieže ho vyhodíš!

Skús tieto na pohľad úplne jednoduché tipy zaradiť do svojho každodenného stravovania v práci a uvidíš, že na tvojom účte ostanú aspoň nejaké tie peniaze nazvyš. 

Žena s peniazmi
zdroj: Pexels/Karolina Grabowska

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife