šetrenie
unsplash/Blake Wisz & instagram/emilyshak

Šetrenie je v mnohých veciach obmedzujúce. Žijeme len raz, avšak aj toto motto má svoje medze. Ak potrebuješ začať viac šetriť a pri dnešných cenách si nemôžeš dopriať všetko, čo by si chcela, skús tieto 4 tipy. Možno napokon zistíš, že tú vec ani nepotrebuješ a boli by to zbytočne vyhodené peniaze.

Nakupovanie je pre nás ženy niekedy poriadny relax. V dnešnej dobe, keď nám peniaze pri vysokých cenách v obchodoch utekajú jedna radosť, si však mnohokrát premyslíš, či to naozaj potrebuješ.

Návod, ako správne šetriť a pritom si dopriať všetko, po čom tvoje srdce túži, ešte nikto nevymyslel. Avšak každý z nás má možnosti, ako ušetriť viac peňazí. Napríklad aj týmito trikmi.

1. Sporenie

Veľmi dobrým trikom, ktorý možno ešte nevyužívaš, je odkladanie si určitej čiastky financií bokom. Vypočítaj si všetky výdavky na mesiac, ktoré nutne potrebuješ zaplatiť. Zvyšok, ktorý ti ostane, môžeš rozdeliť na polovicu alebo na určité percentná a tie si odložiť. Buď na sporiaci účet alebo do „sporiaceho prasiatka“. Tieto peniaze využi na horšie časy alebo si nájdi jednu vec, na ktorú si potrebuješ našetriť.

Tým pádom nevyhodíš v jeden mesiac veľkú čiastku peňazí, medzi tým si aj rozmyslíš, či to naozaj potrebuješ a v zálohe budeš mať peniaze, ak by prišlo k nečakaným okolnostiam.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife