ako sa zbaviť celulitídy

Keďže je obdobie dovoleniek v plnom prúde, určite chceš v plavkách vyzerať čo najlepšie. Bohužiaľ, s pomarančovou kožou na stehnách a pozadí to nie je najlepšie. No nemusíš sa kúpaniu vyhýbať, prezradíme ti, ako sa rýchlo zbaviť celulitídy.

V prvom rade je nutné podotknúť, prečo celulitída vzniká. Niekto ju môže mať geneticky danú, no jej najhlavnejšia príčina je dehydratácia pokožky, nedostatok pohybu a zlé stravovanie.

Keď nemáš dostatočný pitný režim, tvoja pokožka stráca pružnosť a začnú sa na nej objavovať známky celulitídy. Medzi hlavné faktory sa tiež radí spomínaná športová aktivita a nezdravý jedálniček. Pri celulitíde si dávaj extrémne pozor na to, ako sa o svoje telo (a hlavne vnútro) staráš.

Cvičenie zamerané na celulitídu

V nasledujúcom videu nájdeš cvičenie, ktoré je zamerané na celulitídu. Venuj sa mu pravidelne a tvoja pomarančová koža na stehnách a pozadí zmizne. Veľkou výhodou je, že počas cvičenia spáliš veľa kalórií a tak do leta ešte stihneš schudnúť pár kíl (teraz sa však nespoliehaj na to, že to bude extra vysoké číslo). Keď si koža zvykne na cvičenie a pohyb, bude pružnejšia a celulitída bude menej viditeľná.

Limonády, ktoré ťa udržia hydratovanú

Pokiaľ máš problém vypiť odporúčané 2 l čistej vody počas dňa, spríjemni si pitný režim domácimi limonádami. Na prípravu citrónovej budeš potrebovať len vodu, šťavu z jedného citróna, lyžičku trstinového cukru, lístky mäty a ľad. Všetko spolu zmiešaj a vychutnávaj. Obmeny môžeš robiť s použitím jahôd, malín, čučoriedok, limetky alebo pomaranča.

Limonáda
zdroj: Pexels/Charlotte May

Masáž každé ráno a večer

Ako sa zbaviť celulitídy do leta? Posledným tipom je masáž. Každé ráno po prebudení a večer pred spaním si dopraj pol hodinu v kúpeľni a venuj sa samej sebe. Na masáž môžeš použiť kefku alebo masážny valček presne určený na to a kvalitný krém. Pokožku prekrvíš, zvýši sa teda cirkulácia krvi a môžeš tým zastaviť tvorbu celulitídy.

Krásna a zdravá pokožka je snom každej ženy. No často si nevšímame, že niektoré návyky a faktory v našom každodennom živote môžu mať negatívny vplyv na vzhľad a zdravie našej pleti. V našom predošlom článku nájdeš 7 vecí, ktoré pleti najviac škodia a vôbec si to neuvedomujeme.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty