Žena na Vianoce

Presne o mesiac je tu Štedrý deň. Aj teba pri tejto informácii zachvátila panika? Ak si ty tá, ktorá musí ešte nakúpiť darčeky a popri tom sa postarať aj o to, aby bola doma všetko pripravené na tých pár dní pohody a pokoja, zrejme vieš, že nasledujúce týždne sa ani nezastavíš. No môžeš sa na ne pripraviť. Takže, ako sa nezblázniť z Vianoc?

Hlavné je, aby si si uvedomila, že práve o spomínanej pohode tieto sviatky naozaj sú. Nikto sa na teba nebude hnevať, ak nebude všetko tip-top. Tejto myšlienky sa drž. No a ako si môžeš ešte pomôcť?

Spíš si zoznam

Aj keď si to mohla urobiť už minulý mesiac, vezmi do ruky pero a papier, a spíš si všetko, čo potrebuješ. Komu chceš čo kúpiť, čo nesmie chýbať v chladničke. Ak chceš napríklad piecť zákusky, vyber si konkrétne druhy a aj to, čo na ne potrebuješ. Potom to už nemeň.

Nie je nič horšie, ako keď chodíš každý druhý deň do potravín kvôli tomu, že bez zoznamu stále na niečo zabúdaš, alebo sa na poslednú chvíľu rozhodneš piecť ešte niečo navyše. Drž sa plánu, nevymýšľaj nič navyše. Ideálne bude, ak si aj na darčeky určíš rozpočet, vďaka ktorému nebudeš unáhlené nákupy neskôr ľutovať.

Využi online možnosti

Všetko, čo sa dá nakúpiť cez internet a oplatí sa ti to, objednaj. Takto sa vyhneš hodinám v preplnených obchodoch, kde pred sviatkami stráviš viac času než obvykle. Aktuálne na mnohých e-shopoch prebiehajú aj zľavy v rámci „black friday“ a budú aj veľké predvianočné ponuky, ktoré sa oplatia.

Nepreháňaj to

Či už s počtom darčekov, upečeného pečiva, upratovania domácnosti, len si spomeň, ako sa každý rok stresuješ, a každý rok si povieš, že to nabudúce takto už nebude. Čo keby si to tentokrát skúsila aj dodržať? Toto je ideálny kľúč na to, ako sa nezblázniť z Vianoc.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife