unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

V lete nás to ťahá všade, len nie do uzavretých priestorov. Aj tebe sa nechce potiť vo fitku a radšej by si išla von s kamarátmi? My sme na tom rovnako. Preto sme zostavili aktivity, pri ktorých budeš veľa spaľovať a aj stráviš čas so svojimi najbližšími. 

Paddleboard

Ešte si nepočula o paddleboarde? Je to vlastne veľký nafukovací surf s jedným padlom. Tvojou úlohou je postaviť sa naň a začať pádlovať. Na prvý pohľad sa zdá tento šport veľmi jednoduchý, no nenechaj sa zmiesť. Stáť na paddleboarde, udržať rovnováhu a pohybovať sa vpred, to stojí tvoje svaly určitú námahu.

Najviac pri tom zapájaš nohy, chrbát a ramená. Online magazín Supconnect uviedol, že za hodinu intenzívneho pádlovania môžeš spáliť od 623 až 735 kalórii. To predstavuje až polovicu tvojho denného príjmu potravy! Úžasné, však? 🙂

Na Slovensku sa paddleboardy dajú zapožičať alebo si ho môžeš zakúpiť aj tu. Väčšinou sa chodí splavovať na vodné priehrady, odvážlivci sa popasujú aj s niektorými riekami. Ak by si sa rada naučila, ako sa správne pádluje, odporúčame absolvovať tento kurz.

zdroj: unsplash.com

Plávanie

Využi čas pri vode efektívne a choď si zaplávať. Plávanie má totiž veľa benefitov, nielen že sa udržiavaš v kondícii, formuješ si celé telo, ale aj redukuješ stres a zlepšuješ spánok. Podľa Medical News Health je tento šport vhodný aj pre tehotné ženy či ľudí, ktorí majú problémy s kĺbmi.

Koľko kalórii spáliš počas plávania je veľmi individuálne. Ak sa k tomu postavíš poctivo a budeš celú hodinu naozaj plávať bez nejakých výrazných a dlhých prestávok, môžeš spáliť viac ako 410 kalórii. Najviac energie minieš pri štýle motýlik. Avšak, aj pri klasickej „žabke“ sa vieš poriadne zapotiť. Áno, aj vo vode sa človek potí, preto nezabúdaj na pitný režim. Preto maj vodu vždy niekde na okraji bazéna.

Ak ťa nelákajú preplnené kúpaliská alebo máš jednoducho radšej otvorené priestranstvá, odporúčame ti navštíviť tieto miesta na kúpanie. Niektoré sú ukryté hlboko v horách, iné sú v blízkosti lesov alebo na okraji mesta. Určite ich odporúčame navštíviť.

Skupinové športy

Cvičenie je dobré pre naše telo a myseľ. Pravidelnými vykonávaním pohybu sa nám spevňujú kosti, znižuje cholesterol, riziko mŕtvice, vysokého krvného tlaku a cukrovky. Vyplavuje sa nám aj kopec endorfínov, vďaka ktorým máme dobrú náladu. Zlepšuje sa ti nielen nálada, ale aj sústredenie a pamäť. To sa napríklad o alkohole povedať nedá. Preto s kamarátmi vymeň chladené pivko za loptu a vydajte sa napríklad na volejbalové ihrisko.

Byť súčasťou tímu má tiež veľa benefitov. Podľa odborníkov sa naučíš, ako si vybudovať dôveru so svojimi spoluhráčmi. Naučíš sa pomáhať druhým, ale aj pomoc od nich prijať. A v neposlednom rade budeš so svojim tímom pracovať na tom, aby ste dosiahli svoj cieľ. Všetky tieto nadobudnuté zručnosti vieš využiť aj v osobnom či pracovnom živote. Tak čo, ideš zavolať kamarátov na ihrisko? Volejbal, basketbal alebo amatérske bežecké preteky? Na výber máš vždy, treba sa len rozhodnúť.

zdroj: unsplash.com

Turistika

Kedysi sme turistiku zatracovali, dnes ju oslavujeme. V L.A. sa stala populárnou fyzickou aktivitou, pri ktorej spáliš veľa kalórii. Obľúbili si ju napríklad hviezdy ako Vanessa Hudgens, Kate Hudson, Jessica Biel alebo Kendall Jenner a Gigi Hadid.

Počet spálených kalórií závisí čiastočne od tvojej telesnej hmotnosti. Za hodinu pešej turistiky dokážeš spáliť až 550 kalórii. Samozrejme, závisí to od rôznych faktorov (tvoja hmotnosť, terén, hmotnosť ruksaku). Napríklad, ak nesieš na pleciach ruksak s celou výbavou na turistiku, dokážeš spáliť o ďalších 50 až 100 kalórii viac.

Ak nevieš, kam sa vybrať na turistiku, odporúčame ti tieto trasy. Je to výber tých najkrajších turistických chodníčkov, ktoré ťa dovedú k nádherným výhľadom na slovenské hory a štíty.

Zdroj: womenshealthmag.com, livestrong.com, active.com, medicalnewshealth.com, paddleboard-guru.sk, supconnect.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness