Žena na letisku, začína sa dovolenka

Aj keď sme len pred pár dňami oslavovali Vianoce, už tu máme druhú polovicu prvého mesiaca. Dni ubiehajú neuveriteľne rýchlo a možno máš už aj ty za sebou nejaké to predbežné plánovanie toho, čo by si chcela v tomto roku stihnúť. Zrejme nebudeš jediná, ktorá si povedala, že by bodla aj nejaká dovolenka. Nezáleží na tom, v akom mesiaci by si ju najradšej absolvovala, nikdy nie je príliš skoro na jej plánovanie.

A to najmä vtedy, ak nechceš zažiť šok pri jej platení. Ceny v rôznych oblastiach idú hore raketovou rýchlosťou a nie každý má na to, aby bezbolestne minul stovky či tisíce eur na vysnívaný oddych. Či už chceš ušetriť čo najviac alebo si dopriať viac miest za tú istú sumu, mala by si myslieť na to, že je dobré začať si šetriť peniaze už dnes.

My ti poradíme, ako si odložiť peniaze tak, aby ti pri bookovaní najbližšej dovolenky či výletu neprišlo zle. 

Mesačný odklad

Úplne najjednoduchšia vec, ktorú môžeš urobiť, je vziať si obálku a každý mesiac si do nej odložiť určitú sumu podľa toho, aké máš nároky. Ideálne by bolo vložiť tam aspoň 50 eur, čiže v lete už môžeš mať 300 eur navyše. Všetko záleží len od tvojich príjmov a predstavy, koľko ťa bude tvoj oddych stáť.

Dvojeurová pokladnica

Vieš, koľko peňazí si môžeš nazbierať, ak budeš dávať bokom dvojeurové mince? Vezmi si pokladničku ako z detstva alebo obyčajné zaváraninové poháre (nezabudni vrch zalepiť tak, aby si ho nemohla otvoriť) a cez vyrezaný otvor doň hádž mince vždy, keď sa ti objavia v peňaženke.

Jednoducho, každá dvojka poputuje bokom. Tento spôsob šetrenia ťa bude bolieť najmenej, pretože si často ani nevšimneš, ako rýchlo cez deň také 2 eurá minieš. Za rok si pritom vieš ušetriť niekoľko stoviek eur, dokonca toľko, že sa z toho dá zaplatiť dovolenka pri mori.

Dovolenka cez zľavy

Začni si robiť prehľad – dovolenka môže byť lacnejšia, ak si rezervuješ first minute pobyt alebo počkáš na koniec letnej sezóny. Využiť môžeš aj zľavové portály, kde ponúkajú viac možností v jednom balíku alebo priebežne sleduj stránky, ktoré predávajú letenky. Často majú neuveriteľné výpredaje za pár drobných. Platí, že čím väčší prehľad budeš mať, tým lepšie ponuky môžeš nájsť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie