Valentín
Pexels/Karolina Grabowska, Instagram/

Valentín. Deň zaľúbených je za dverami a ty už nechceš kupovať nejakú hlúposť, kvety, čokoládu či plyšáka, ale chceš vytvoriť niečo nezabudnuteľné. Chceš svoju polovičku ohromiť a dopriať jej krásny zážitok, napríklad výlet? Toto sú tie najkrajšie miesta, kde by ste mohli stráviť Valentín tento rok.

Aj napriek tomu, že by sa láska vo vzťahu mala dokazovať neustále počas celého roka, Valentín je sviatkom, kedy by sa obaja partneri mali zastaviť a aspoň jeden večer stráviť len vo dvojici.

Valentín je sviatok zaľúbených, užite si ho naplno

Sviatok všetkých zaľúbených je pre mužov občas aj stresujúcim sviatkom. Čo kúpiť priateľke, nezabudnúť na 14.2., a hlavne na kvety a čokoládu. V Európe aj na Slovensku je však mnoho krásnych miest, kde by ste mohli osláviť tento jeden deň a konečne si nájsť na seba čas. Týmito miestami ju nielen prekvapíš, ale vytvoríš aj nezabudnuteľný deň. Romantika a láska, to sú hlavné slová, ktorými žijú práve tieto 4 miesta.

1. Lednice

Hneď za hranicami Slovenska, u našich susedoch v Českej republike, sa nachádza aj toto nádherné miesto. Aj napriek tomu, že v lete sa v záhrade nachádzajú rozmanité kvety, počas zimy má taktiež svoje čaro. Svoju polovičku tak môžeš vziať na výlet do jedného z najkrajších českých zámkov.

Toto sídlo má nádherný interiér, ešte krajšie veľké záhrady, v ktorých vyznanie lásky bude naozaj veľkolepé. Valentínsky večer zakončíte v dobrej reštaurácii s výhľadom na zámok, a sviatok zamilovaných bude pre vás oboch určite nezabudnuteľný.

2. Paríž

Paríž je mestom módy, ale aj zamilovaných párov. Práve počas tohto sviatku sa táto metropola mení na jedno veľké srdiečko, s balónmi, kvetmi a vo vzduchu cítiť len lásku. Paríž vo Francúzsku je stará známa klasika. A preto nebudete určite jediný pár, ktorý sa bude kochať veľkolepou Eiffelovou vežou.

Paríž ponúka naozaj rozmanitý program, preto sa nemusíš báť predĺžiť si valentínsky deň aj na viacero dní. Krásne pamiatky, chutné jedlo, kaviarne, prechádzky, ale aj západy slnka. Tento výlet vyrieši nielen prekvapenie na Valentína, ale aj vás oveľa viac spojí. Paríž má naozaj zaujímavé čaro.

Paríž
zdroj: instagram/marinelabezer

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie