Nefunkčný vzťah

Nikto nemá rád rozchody. Niektoré nás vedia šokovať, iné sú len prirodzeným výsledkom toho, že už dlhšie sme očakávali ich príchod. Bývajú hlučné, tiché, plné plaču, výčitiek. Odlúčenie po rokoch, ale i rýchle kopačky cez telefón. Želáš si, aby si nebola tou, ktorá má zlomené srdce, no zároveň nevieš, či je ťažšie byť „odkopnutá“ alebo tou, ktorá ten krok spraví za vás oboch. Ako ukončiť nefunkčný vzťah?

Niekedy sa stane, že ani nemáš nad čím premýšľať. Príde moment, skutok, ktorý ti otvorí oči a ty si okamžite rozhodnutá, že takto to ďalej nepôjde. Že s tým mužom už nechceš nič viac mať. Ale nie vždy to môžeš vidieť tak zreteľne. To sa týka najmä dlhodobých vzťahov, ktoré už majú čosi za sebou.

Bola v ňom láska, ktorá ešte úplne nezhasla, no čas všetko zmenil. Prišli problémy, v ktorých sa točíte dookola, bez ohľadu na to, či ich riešite hádkami alebo tichou domácnosťou. Je medzi vami dusno, no nikto nenabral odvahu na to, aby to vyslovil nahlas.

Aj keď to cítite obaja rovnako, máte strach

Strach z toho, že by sa váš život zmenil, keď opustíte istotu, ktorú vám dáva druhá strana, aj napriek tomu, že okrem nej vám už nič neostalo. Neviete, čo budete robiť, nechce sa vám začínať odznova, vyhovárate sa na zvyk či rodinu a tak ostávate spolu, aj keď ste mysľou niekde inde. A možno aj pri inom človeku. Toto je však už len nefunkčný vzťah.

To je to najhoršie, čo môžeš urobiť. Najhoršie pre teba. Pretože tým, že ostávaš v nefunkčnom vzťahu, kvôli výhovorkám, na ktorých vlastne ani nezáleží, neubližuješ nikomu inému, iba sama sebe. Dobrovoľne trápiš svoju dušu, nechávaš deň za dňom hlbšie prebodávať svoje srdce smútkom, a tlačíš svoju psychiku, ktorá chce zo seba vypustiť všetky tie myšlienky, ktoré ju ťažia.

Musíš myslieť na to, že ak nie si šťastná ty, nebude ani tvoje okolie. A na ničom inom, ako na tvojej vlastnej spokojnosti, nezáleží. Vieš si naozaj predstaviť, že takto budeš fungovať až do konca svojho života? Odpovedz si úprimne na otázku, či toto je vzťah, o akom si vždy snívala. Ak ho nie si schopná opustiť, nikdy sa nedozvieš, aké krásne to môže naozaj byť.

Je naozaj veľkým šťastím, ak nájdeme v živote lásku a prežijeme vďaka nej krásne chvíle. No nedá sa žiť len zo spomienok na minulosť, v ktorej nám to fungovalo. Mysli na svoju prítomnosť i na budúcnosť, v ktorej sa už nemusíš cítiť tak neisto a sklamane. Mysli na to, že si len jeden krok od toho, aby si sa toho kameňa na srdci navždy zbavila.

Život nám do vzťahov prináša rôzne bolestivé situácie. Rozchod a následná strata partnera však dokáže byť zo všetkého najviac nepríjemná udalosť. Bolí ešte omnoho viac v prípade, ak ťa tvoja polovička opustí kvôli inej žene. Ako sa vysporiadať so stratou partnera, ak ťa podviedol a našiel si novú priateľku? V našom nedávnom článku nájdeš návod ako na to aj z pohľadu psychologičky.

Aj keď teraz tráviš veľa času sama, môžeš byť skutočne šťastná. Pýtaš sa ako? Chceš byť naozaj šťastná? V našom staršom článku nájdeš 7 tipov ako to zvládneš aj sama, keď nemáš pri sebe priateľov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating