Photo by Maria Guerra on Unsplash.com

Ak vidíš, že to v tvojom vzťahu nie je dobré, mala by si odísť. Ak vidíš, že to nie je presne to, čo si si vysnívala, mala by si odísť. Ak vidíš, že vo vzťahu ste len dve figúrky veľa seba, mala by si odísť.

Nemôžeš pri sebe udržať niekoho, kto ťa chce pustiť. Predstav si, že vo vzťahu ste spojení špagátom. Ak je medzi vami všetko v poriadku, aj špagát je silný a celý. Ak je medzi vami dôvera, ani špagát sa nepretrhne. No ak sa stane niečo, čo vážne ohrozí váš vzťah, špagát sa začne strapkať. Môže sa dať po čase do poriadku, no ak bude problémov viac, špagát bude slabší a slabší. Obaja ho budete držať v ruke, no pomaly vás bude na dlani páliť.

Čím viac sa budeš snažiť udržať priateľa pri sebe (aj keď budeš vedieť, že to nie je správne), tým viac to bude bolieť a páliť. Budeš ho držať tak silno, že si obaja spálite ruky a bolesť neprestane ani po dlhšom čase.

Vieš, prečo sa to stane? Pretože nemôžeš nasilu pri sebe držať niečo, čo nie je pre teba vhodné.

Kto pri tebe nemá byť, nebude, ani keby si sa snažila na 100%. Kto pri tebe má byť, bude pri tebe navždy, aj keby to bolo komplikované.

Nepredlžuj si trápenie. Nedrž pri sebe nasilu človeka, ktorý chce odísť. Nebuď smutná a mysli aj na druhého. Hlavne však mysli na seba – ak teraz nepustíš niekoho, kto pri tebe nemá byť, budete sa trápiť obaja a nebudete mať možnosť spoznať svoje spriaznené duše. Budete vedľa seba žiť a tváriť sa, že je to v poriadku. Nie, nie je to v poriadku. V poriadku je dať voľnosť niekomu, kto nie je pri tebe šťastný.

Jemu dáš voľnosť a sebe dáš možnosť nájsť niekoho, kto od teba neutečie a nebude sa ťa chcieť pustiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating