Strata partnera

Život nám do vzťahov prináša rôzne bolestivé situácie. Rozchod a následná strata partnera však dokáže byť zo všetkého najviac nepríjemná udalosť. Bolí ešte omnoho viac v prípade, ak ťa tvoja polovička opustí kvôli inej žene. Ako sa vysporiadať so stratou partnera, ak ťa podviedol a našiel si novú priateľku, ti poradí psychologička a koučka Silvia Langermann z inštitúcie Power Coaching.  

Strata partnera patrí medzi najbolestivejšie skúsenosti v živote. O to viac v prípade, ak tvoja polovička odíde už navždy. Úmrtie blízkeho človeka zastihne väčšinu z nás, no dá sa s tým vôbec niekedy vyrovnať a pohnúť sa v živote ďalej bez toho, aby to skončilo fatálne? TU nájdeš na túto otázku odpoveď.

Strata partnera kvôli inej žene. Ako sa s tým vysporiadať?

Občas sa vzťah zvrtne aj do ďalšieho nepríjemného smeru. Druhou najväčšou bolesťou totiž býva nevera a to, ak ťa partner vymení za inú ženu. Odborníčka Silvia Langermann si však úplne nemyslí, že vyrovnať sa so smrťou partnera je jednoduchšie, ako s opustením kvôli inej žene.

„Kým smrť ostáva navždy bolestivou témou, tak nevera môže byť aj uznaná, že to bolo lepšie rozhodnutie,“ uvádza psychologička a koučka Silvia Langermann pre Odzadu.sk.

Znamenia, ktoré čaká nepekný rozchod
zdroj: Pexels/cottonbro studio

„Ak sa už rozhodol odísť tak sa pokúsme starať o seba v tom zmysle, aby sme prekonali túto veľmi náročnú situáciu,“ dodáva s tým, že ak sa tvoj partner rozhodne ísť za inou ženou, nie je to iba situačná, ale premyslená záležitosť.

„Skúsme sa vyhnúť nejakým fatálnym a veľkým výrazným krokom. Uvažujme nad tým, ako sa o seba v tejto situácii dokážeme postarať natoľko, aby nám bolo čo najlepšie. Aby sme my trpeli čo najmenej, keď už sme opustené,“ radí odborníčka.

Nerob žiadne veľké rozhodnutia

Keď stratíme partnera takýmto neférovým spôsobom, samozrejme, že to v nás zanechá veľkú „ozvenu“. Niekto sa s tým vyrovnáva kratšie, iný dlhšie. Aj v tomto prípade je však po rozchode naša psychika dosť zamestnaná.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating