Ako byť fit počas Vianoc?

Pevná vôľa

Aj keď ti babka núka, že si máš dať ešte ďalších 10 koláčikov, maj pevnú vôľu a povedz jej, že sa toho do teba už viac proste nezmestí. A potom proste ignoruj jej narážky, že si vraj vychudnutá, že ti treba jesť, že nebudeš mať energiu, môžeš si raz spraviť výnimku a bla bla bla.

Pevná vôľa vždy zvíťazí. A ty aj keď budeš zatínať zuby, v žiadnom prípade nezjedz viac, ako zvládneš. Ty predsa jediná vieš, ako sa cítiš a či ešte dokážeš do seba niečo vhodiť bez toho, aby si sa necítila zle.

Každopádne, ako rodina by ste sa mali vždy podporovať a podržať. Vysvetli im, že sa takto cítiš dobre a je to proste na tebe. Si dospelá žena, ktorá vie, čo má robiť a jednoducho nie si žiadna anorektička. Proste si sa zamilovala do progresu a pocitu šťastia, ktoré na sebe vidíš po každom jednom odchode z fitka.

Priprav si fit verzie vianočných pochúťok

Možno si aj tušila, že existujú aj odľahčené verzie vianočných pochúťok. Namiesto majonézy si do šalátu daj grécky jogurt. Namiesto vyprážanej ryby si sprav iba grilovanú. Aj vianočné koláčiky vedia byť veľakrát oveľa chutnejšie ako ich obyčajné, tradičné verzie. Aj TU nájdeš inšpiráciu v podobe receptov na tieto sladké pochúťky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Receptar.online (@receptar.online)

Vyvážený jedálniček

Ak vieš, že budeš počas dňa vyjedať koláče a majonézový šalát, na raňajky zvoľ iba niečo ľahšie. Možno ti postačí jogurt. Desiatu, obed a olovrant predsa budeš mať bohatšie. Večeru tiež určite nevynechaj, no nevyjedaj chladničku. Opäť ti stačí iba niečo malé. Veď si predsa toho cez deň pojedla viac než dosť a nechceš, aby ti bolo v noci zle.

Prípadne, existujú aplikácie, kde si každý deň budeš zapisovať kalorický príjem. A takto si odsleduješ, či si to náhodou počas Vianoc neprehnala. Držíme palce!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness