Ako byť fit počas Vianoc?

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku a ty možno už dlhšie premýšľaš, ako to zvládneš, čo sa týka stravy a alkoholu. Tvoj denný či týždenný program zahŕňa disciplínu, odľahčené verzie jedál, pravidelné cvičenie či váženie. Sama však musíš uznať, že počas Vianoc či Silvestra je to ťažšie, no dá sa to. V 5 bodoch ti teda ukážeme, ako byť fit aj počas blížiacich sa sviatkov. 

Zvykneš si strážiť postavu, preto ti záleží na tom, aby sa ti podarilo udržať svoju ideálnu váhu. Chceš, aby sa tvoja drina razom nevytratila a aby ručička na váhe skončila aj po Novom roku presne tam, kde zastala práve dnes. Alebo si už na takej pomyslenej hranici a v žiadnom prípade ju nechceš prekročiť. Pripadá ti nepredstaviteľné, že by si pribrala ešte viac.

Napriek všetkému je ale dôležité si uvedomiť, že nezáleží skôr na tom, čo ješ medzi Novým rokom a Vianocami (alebo teda počas zvyšných 12 mesiacov) a nie medzi Vianocami a Novým rokom (počas jedného týždňa).

Sme tu však pre teba, aby sme ti v 5 krokoch poradili, ako byť fit aj počas vianočných sviatkov.

Ako byť fit počas Vianoc?
zdroj: Pexels/Masud Allahverdizade

Ako byť fit aj počas vianočných sviatkov?

Nezabúdaj na pohyb

Hoci vianočné sviatky sú o pohode a oddychu, medzi všetkými tými koláčmi, majonézovým šalátom, rybami, rezňami a pozeraním rozprávok by si nemala zabúdať ani na pohyb.

Nemusíš ísť nutne do fitka, stačí ti dlhšia prechádzka. Zober napríklad priateľa a choďte sa poprechádzať do hôr. Alebo vezmi vyvenčiť psíka do lesa. Určite sa poteší. Môžeš zalarmovať aj kamarátku, s ktorou si sa dlho nevidela a ísť s ňou na prechádzku. Možností je hneď niekoľko.

Každopádne, fitko je fitko. Alebo si skús každý deň zacvičiť aspoň doma. Stačí ti joga, prípadne hodinové kardio a nemusíš sa báť, že by si počas Vianoc a Nového roka pribrala rovno „10 kíl“.

Neprejedaj sa

Aj napriek tomu, že ťa tie voňavé koláčiky a chutná kapustnica lákajú, neprejedaj sa. Môžeš jesť všetko, na čo si pomyslíš, no s mierou. Povedz si, že ti to potom nestojí za to, keď ti bude zle. Ani Vianoce si tak predsa nedokážeš užiť naplno.

Ako sa nehádať
zdroj: Pexels/Nicole Michalou

Zvoľ napríklad pár koláčikov denne. Na olovrant a na desiatu. A nejedz rybu a šalát trikrát do dňa. Veď sa toho preješ a potom sa na to už ani nebudeš tešiť.

Ani s alkoholom to nepreháňaj. Ten predsa zaváži najviac, čo sa týka priberania. Daj si naozaj len máličko a neopíjaj sa. Užiť sviatky si predsa dokážeš aj triezva.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness