Niektorí z nás už majú nákup vianočných darov za sebou, zatiaľ čo iných to ešte len čaká. Kúpiť niečo, čo sa bude tomu druhému páčiť, dá občas poriadne zabrať. Vyberáme si podľa rôznych kritérií, podľa toho, čo má daný človek rád, čo potrebuje a o čom hovorí, že by to veľmi chcel. No vedela si, že s výberom ideálneho darčeka ti môže pomôcť aj znamenie?

Baran

Ak chceš príjemne prekvapiť barana, daj mu niečo trendy a súčasné. Ešte lepšie urobíš, ak mu vyberieš darček, ktorý súvisí s jeho novým hobby. V prípade ženy by si mohla zvoliť fitness legíny, nejaké veci na lezenie, pre muža GoPro alebo hocičo iné, čo využije vo svojich dobrodružstvách.

Býk

Býk patrí medzi materiálnejšie znamenia. Má vyberaný štýl a rád dostáva dary v podobe oblečenia, šperkov alebo umenia. Nemusí byť extrémne drahý, hlavne nech sa trafíš do jej/jeho obľúbenej farby. Navyše určite nič nepokazíš s dobrým parfémom. Býci si na nich veľmi zakladajú.

zdroj: unsplash.com

Blíženci

Komunikácia je to, v čom sú blíženci naozaj dobrí. Aj ich darček by si mala zamerať týmto smerom. Dobrá kniha alebo naozaj kvalitný zápisník, kde by si mohli zaznamenávať každú svoju myšlienku, sú pre nich to pravé. Ak si myslíš, že knihu by neocenili, tak siahni po zaujímavých doplnkoch, ktoré majú blíženci veľmi radi.

Rak

Rak žije svojimi spomienkami. Ak ho chce potešiť, vymysli dar, ktorý im bude niečo pripomínať. Obal na telefón s kolážou vašich spoločných fotiek, hrnček s potlačou alebo hocičo, čo preňho bude mať nejakú výpovednú hodnotu. Navyše ich môžeš potešiť niečím, čo zútulní ich sladký domov, ako napríklad kniha na varenie či rôzne dekorácie.

Lev

Lev ocení všetko, čo zahŕňa umenie, kreativitu, kozmetiku, krásu, módu či starostlivosť o telo a vlasy. Má vysoké sebavedomie a rád sa o seba stará. Leva potešíš kozmetikou s dokonalou vôňou čokolády, ktorá opantá všetky jeho zmysly a dopraje mu dokonalý relax. Vhodnou je napríklad hrejivý čokoládový rituál Planet Spa od spoločnosti AVONktorý vyživuje a rozmaznáva pokožku.

zdroj: Odzadu

Panna

Už len to, že máš v úmysle niečo pre pannu kúpiť, ju urobí natoľko šťastnou, že jej to stačí. Panna je veľmi praktická, a tak sa jej nesnaž kupovať zbytočnosti, ktoré nevyužije. Dobrým darom by mohli byť hodinky, slúchadlá či nejaká kvalitná kabelka alebo ruksak.

Váhy

Vždy dokonalo upravená váha s neskutočnými diplomatickými schopnosťami si zakladá na svojom vzhľade. Dary, ktoré jej pomôžu udržať ju krásnou sú tými pravými. Štýlové tenisky, módny sveter či starostlivosť o pleť. Navyše ocenia aj dary, ktoré súvisia so vzťahmi. Lístkami do kina či divadla so svojim partnerom sa zaiste potešia.

Škorpión

Na škorpióna určite nechoď s povrchnými darmi kupovanými narýchlo. Neocení ich, pretože to nemá rád. Zakladá si na niečom hlbšom. Témy, ktoré škorpiónov zaujímajú sú psychológia, záhady, tajomstvá a veci medzi nebom a zemou. Skús nájsť zaujímavú knihu o ľudskej psychike, výlet na miesto, ktoré v sebe ukrýva zaujímavú históriu alebo tarotové karty, ktoré im pomôžu odhaliť svoju budúcnosť.

Strelec

So strelcom si lámať hlavu nemusíš. Miluje praktické darčeky a doplnky do bytu s praktickým využitím. Skvelým tipom na darček je napríklad posteľná bielizeň, ktorú v H&M Home zoženieš v takmer každej farbe a s najrôznejšími vzormi. Zaboduješ s prírodnými či kvetovanými motívmi, no nič nepokazíš ani tými s vtipným nápisom.

zdroj: Odzadu

Kozorožec

Človek narodený v tomto znamení si zakladá na tom, ako sa prezentuje. Väčšinou kladie svoju kariéru na vysoké miesto a v spoločnosti sa snaží vystupovať veľmi distingvovane. Určite sa nesnaž ušetriť na dare pre kozorožca. Spozná to a nekvalitné veci nevyužije. Drahé hodinky, podpísaná kniha, nový smartfón či značková kabelka, sú veci, ktorými sa dokáže odprezentovať.

Vodnár

Vodnár miluje moderné výdobytky doby. Určite ho neurazíš ničím technologickým, čo práve vyšlo na trh. Bezkáblové slúchadlá či nabíjačka na telefón by sa mu mohli páčiť. Navyše rád podporí súčasnú kultúru, a tak ho môžeš prekvapiť merchom jeho obľúbeného umelca či kúpou dobrej knihy od slovenského autora.

Ryby

Ryba ocení dar, ktorý bude mať nejaký sentimentálny podtón. Viac, ako samotný dar, ju zaujíma úmysel. Ak sa však chceš trafiť do jej štýlu, zvoľ niečo s umením – vinylová platňa, antistresové omaľovánky spolu s kvalitnými farbičkami či lístky na koncert. Potešíš ich aj kvalitným pyžamom a papučkami, ktoré v zimnom období dokonale zahrejú.

 

Zdroj: cosmopolitan.com

Článok vznikol v spolupráci s Avon a H&M

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.