Aká si priateľka?

Ak máš okruh svojich priateliek, asi vieš o každej povedať niečo, čo ju vystihuje. Nielen ako osobu, ale aj práve v úlohe kamarátky. Nastaviť si však vlastné zrkadlo býva ťažšie, než sa zdá. Čo myslíš, ako by ťa opísali tvoje baby? Aká si kamoška?

Každá z nás potrebuje vo svojom okruhu iné kamošky. Jedna chce mať v tej svojej bútľavú vŕbu, iná sa s ňou chce veľa smiať, ďalšia túži po podporných slovách. To, akou si ty pre tie svoje, sa ukáže až v nasledujúcich troch situáciách. Ako sa v nich zachováš?

3 situácie, ktoré preveria, aká si kamoška

Rada do života

Predstav si, že sa tvoja kamoška ocitla v životnom bode, kedy nevie, ako ďalej. Či už ide o jej vzťahy, prácu alebo iné kroky, ktoré ju vo veľkom ovplyvnia do budúcnosti. A možno len potrebuje dobrú a úprimnú radu. Ako sa zachováš?

Budeš myslieť na to, čo by mohlo byť pre ňu najlepšie? Alebo jej povieš názor, ktorý je ovplyvnený tvojím zmýšľaním? Si ochotná jej vždy úprimne odpovedať, aj keď by ju to malo zraniť? Alebo radšej zvolíš neutrálnu cestu, aby si nebola na vine?

Keď sa dozvieš tajomstvo

Podstatne horšia situácia nastáva, ak sa dozvieš niečo, čo by ju mohlo naozaj zraniť. Nachytala si jej muža s milenkou. Scéna ako z filmu. Povedať jej to? Byť tou, ktorá prelomí jej šťastie? Alebo nemáš srdce na to zničiť jej predstavu o láskyplnom vzťahu?

Takéto a podobné situácie sú presne tie, ktoré otestujú priateľstvo v skutočnom slova zmysle. Budeš mať pred sebou morálnu dilemu a nebudeš tušiť, ako by sa správna kamoška mala zachovať. Teda, správna kamoška by nikdy nemala mať tajomstvá, však?

Pomoc aj o polnoci

V neposlednom rade to, aká si kamoška sa ukáže práve vtedy, ak ťa bude niekto potrebovať nečakane. Keď ťa v noci zobudí s plačom, že sa s ňou frajer rozišiel, keď ti bude volať, že potrebuje niekam súrne odviesť, no pokazilo sa jej auto, keď ti napíše, či môžeš vybehnúť na chvíľu von, pretože potrebuje radu.Si ochotná obetovať svoj čas a pohodlie, aby si jej ukázala, že si tu pre ňu?

A ak si nie si istá, či ste skutočné kamarátky, prečítaj si tiež tento článok. Týchto 6 vecí o sebe vedia len tie naj.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife