unsplash.com

Pravé priateľstvo je dnes vzácna vec. Láska a priateľstvo nemá od seba tak ďaleko. Je to istý druh lásky, ktorý je pre život nevyhnutný a potrebný. Vie priniesť veľa radosti, no niekedy aj sklamania. V priateľstve si sa určite sklamala, takisto, ako aj v láske. Verila si, že je to skutočné priateľstvo, ktoré bude trvať večne, no očakávania sa zmenili…

Ona bola tá s ktorou si riešila prvé lásky, prvýkrát si s ňou zažila opicu. V noci v klube ste spolu stáli vedľa baru, aby sa k vám zastavil nejaký chlapec a kúpil vám nejaký ten drink. Každý jeden víkend si trávila s ňou. Či už to bolo vonku, kde ste vedeli za jednu noc prejsť toľko barov alebo ste jednoducho preležali celý večer pri telke, pozeraním na romantické filmyso zmrzlinou a vreckovkami v ruke. Na diskotéke ti vždy pomohla, keď si s tým chlapcom nechcela byť. Stačilo hodiť ten pohľad a už bola pri tebe a ťahala ťa ďaleko preč.

Večerné prechádzky a tie rozhovory nemali nikdy chybu. Vedeli ste sa rozprávať aj dlhé hodiny o ničom. Prebrali ste všetko od A po Z, no vždy vám bolo lepšie a boli ste rady, že máte jedna druhú. Ako sestry, ibaže od inej mamy. Trapasy na každom kroku a tie záchvaty smiechu, z ktorých vás bolelo až brucho či vyšlo pár sĺz? Potknutie, či spontánny pád na zem? „Jasné, pomôžem ti, no až po dlhšej chvíľke smiechu“.

Najlepší kamarát jedným slovom? Terapeut. Človek nepotrebuje ani psychológa, ak má vedľa seba toho správneho človeka. Jedna kamoška vie totižto nahradiť aj desiatich psychológov.

Problémy typu: „Čo si dnes oblečiem?“. Bývala len o ulicu ďalej a z domu letela tak rýchlo, pretože si mala svoj veľký deň. Možno prvé rande či dôležitú skúšku. Bola tu pre teba, keď si ju potrebovala.  Hádky, ktoré vedeli niekedy trvať aj týždne, no vždy ste sa uzmierili a neskôr sa na tom smiali. Jej prvé kroky u teba doma viedli vždy do chladničky. Milión fotiek v telefóne, no tých na zverejnenie bolo fakt málo. Vždy ti vedela povedať to, čo si potrebovala, nie to, čo si chcela počuť. „Ten sveter je strašný a o tej červenej vyrážke na čele ani nehovorím“.

zdroj: pexels.com

Aj keď ťa poznala s tými všetkými chybami a zlými stránkami, tak ťa akceptovala aj cez nich. Nenávideli ste tú istú osobu. Ak by si sa ocitla nejakou náhodou v base, ona by bola tá, ktorá by sedela vedľa teba v cele a povedala by: „Dokázali sme to!“.

Každá tvoja bolesť bola aj jej bolesťou. Plač, smútok, smiech, radosť. To všetko sa striedalo, no vždy ste boli spolu. Až do dňa, ktorý všetko zmenil. Nová škola, noví priatelia, nové pravidlá. Z jednej cesty boli zrazu dve.Predtým sa všetko zdalo tak, že ona bude tá, ktorá bude na tvojej svadbe čítať príhovor, pri ktorom by ste obe plakali a zároveň sa aj smiali. No všetko sa to trocha otočilo proti tebe a zmenilo sa to. No tak to v živote chodí.

zdroj: unsp­lash.com

Strácame starých ľudí a zároveň stretávame nových. Možno nevyšlo všetko podľa plánov, no ty vieš, že to bolo krásne obdobie, ktoré budeš v sebe nosiť navždy. Pousmeješ sa, keď sa pozrieš na tie staré fotky a mysľou prejdeš všetky tie nečakané akcie, ktoré skončili buď na výbornú alebo ako prepadák. Stále je medzi vami to, čo vám nezoberie nik. Ani tí noví ľudia, ktorých máte okolo seba práve teraz. No aj oni vytvoria opäť tie najkrajšie a nezabudnuteľné spomienky tak, ako aj tí predošlí.

Niektoré veci sa musia skončiť v tom najlepšom.

„Priateľstvo je zlatá niť. Keď ju roztrhneš, dá sa síce zaviazať, ale uzol zostane.“
– Albert Einstein

Každé priateľstvo a každý človek nás niečo naučil. Niečo v nás zanechal a niečo si zobral. Dôležité je pamätať si a vedieť vyfiltrovať to potrebné do budúcna. Nehnevať sa, ak to nedopadlo podľa predstáv. Práve naopak! Zmieriť sa s tým a poďakovať za ten čas, ktorý s tebou strávila a obetovala ti ho, pretože nemusela.

A čas? Ten je dnes veľmi vzácny!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieZ-Blog