plavky
Pexels/Teja Klinar, Pexels/Rachel Claire

Leto je už v plnom prúde. Poniektoré stihli prvé dovolenky a dopriali si oddych na slniečku. Iné to ešte len čaká. Niet predsa väčšieho relaxu ako je pohoda pri bazéne, jazere alebo na pláži. S tým sa každý rok spája aj obvyklá ženská dilema – plavky. 

Niektorá ich má najradšej vcelku, iné zasa uprednostňujú dvojdielne. Navyše, buďme k sebe úprimné, každá z nás v nich chce aj dobre vyzerať. Na čo sa však zamerať, aby tomu tak aj bolo?

Túto otázku si určite kladie čoraz viac žien pri ich vhodnom výbere. Niektoré ženy dokonca po tomto „módnom kúsku“ nesiahajú, pretože majú obavy zo svojich nedostatkov, ktoré im v tom bránia. Ak sa radíš do tejto kategórie, nikdy viac to už nerob.

žena na pláži
zdroj: Pexels/Rachel Claire

Pokiaľ ťa trápia nejaké kilá navyše a máš preto obavy ukázať sa takto odhalene pred očami druhých, zahoď to za hlavu. Uži si leto, nikoho predsa nemusia zaujímať tvoje stehná, boky či bruško. Ak s tým ale predsa len chceš niečo urobiť a nedarí sa ti, môžeš vyskúšať naše rady, ktoré sme pre teba pripravili v našom minulom článku. Nezabúdaj však, že chudnutie ovplyvňuje aj v tvoja psychika a ide to aj bez námahy, stačí len ovládať týchto pár trikov.

Pamätaj, že každá sme iná a svojím spôsobom krásna. Postačí, ak sa zameriaš na správny výber! Padnú ti nielen ako uliate, no zakryjú nedostatky a upriamia pozornosť na tvoje prednosti.

Nájdi si strih plaviek podľa tvojej postavy a potom vyraz na nákupy. Je najvyšší čas.

Presýpacie hodiny

Ak sa radíš do toho typu postavy, potom sú tvoje ramená rovnakej šírky ako boky. Pás je užší a plavkami potrebuješ na svoje krivky upozorniť. Hodia sa k tebe ako dvojdielne, tak i jednodielne. Je len na tebe, ktoré budú tvojou voľbou.

V prípade dvojdielnych sa zameraj na farby ako vo vrchnom, tak i spodnom diele plaviek. Pestrosť je to, čo na tvoje krivky zaberie. Vyskúšaj si napríklad plavky s trojuholníkovým vrchom, v prípade jednodielnych stav opäť na pestrosť vo farbe, ale aj na vzory.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista