Chudnutie
Instagram/_marybraun

Asi si už počula o tom, že chudnutie sa začína najprv v hlave. Niečo na tom bude. Psychika ovplyvňuje celkový zdravotný stav človeka, takže áno, aj od psychiky závisí, či budeš ďalej priberať alebo sa raz a navždy zbavíš nadbytočných kíl. Na tejto metodike sa zhodol aj profesor z Cornell University, Brian Wansink, ktorý taktiež tvrdí, že psychika dokáže hotové zázraky.

Ak chceš teda skutočne schudnúť, v prvom rade si ujasni dôvody. Urči si reálne ciele a narábaj s touto myšlienkou ako s faktom, že sa to podarí. To je cesta za zaručeným úspechom.

Ako sa zbaviť kíl navyše?

Základ je motivácia. Mnohí si myslia, že len pevná vôľa je niečo, čo stojí za úspechom. Opak je však pravdou. Keď pociťuješ hlad, za všetkým stoja hormóny a iné chemické látky v mozgu. Práve tie môžu tvoju silu vôle poraziť. Preto je motivácia vhodnejšia a oveľa dôležitejšia. Je to akýsi motor každodenného konania, ktorý nás do značnej miery ovplyvňuje. Opýtaj sa otázku, prečo chceš vlastne schudnúť. Stojí niekto za tým? Pochop, že schudnúť musíš pre seba. Čím viac bude tvoja motivácia spojená s vnútornou potrebou, tým väčšiu šancu máš na úspech.

Všetko postupne. Ak chceš dosiahnuť svoj cieľ hneď, nečakaj úspech. Po ďalšie, keď sa tvoje nereálne sny nenaplnenia, môže sa stať, že aj tvoja motivácia klesne na úroveň nula. A to by sme predsa nechceli. Urči si postupný cieľ. Ako na to? Napríklad, pre zdravého človeka je reálny cieľ chudnúť 0,5 až 1 kilogram za týždeň. Tak sa drž toho aj ty. Pri nadmernom chudnutí hrozí jojo efekt a kilá sa teda môžu vrátiť naspäť.

Taktiež sa zbav stresu. Nastav svoju myseľ tak, aby bola pozitívne naladená. S úsmevom na tvári ide všetko jednoduchšie. Určite si si vedomá toho, že negatívne myšlienky môžu spôsobiť, že svoj zlý stav budeš zajedať s pocitom, že tak sa budeš cítiť lepšie. To ale nie je pravda. Tak čo, si pripravená?

Ak ale nevieš, ako sa zbaviť každodenného stresu a potrebuješ pomôcť, prečítaj si náš starší článok, kde sme ti prezradili 3 efektívne tipy, ktorými sa ho zbavíš najrýchlejšie. 

Zdroj: today.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness