Žena a muž sa bozkávajú

Netušila som, koľko žien môže práve toto zažívať. Mať pocit, že sú nedostatočne dobré pre svojho partnera, že sú vo vzťahu tie „menejcenné“, tie ktoré sa musia priveľmi snažiť a prekonávať, no aj tak to nikto neocení. Chceš mu byť dokonalou ženou, no zdá sa ti, že on to nevidí. Ak sa za teba partner hanbí, o čom je potom vaša „láska“?

Prvýkrát som si to uvedomila pred pár rokmi, keď mi kamoška hovorila o tom, ako pravidelne cvičí, pretože ide s priateľom na jeho podnikovú akciu a musí vyzerať dobre. To „musí“ neznelo ako to, keď si to my, ženy, povieme pred zrkadlom. Už vtedy to znelo tak, že jej to on prizvukoval. Počas nasledujúcich rokov som v rozhovoroch s ňou viackrát zachytila to, ako sa snaží, pretože žena po jeho boku musí byť v spoločnosti tip-top.

Ak sa za teba partner hanbí, prečo je vlastne s tebou?

Nebola to len ona, neskôr som spoznala inú ženu, no s rovnakým príbehom. Tá tieto veci nezahmlievala a povedala na rovinu, že jej chlap sa za ňu hanbí, keď vyrazia von. Raz vraj priveľmi rozpráva, inokedy jej vyčíta, že sa neoblieka dosť atraktívne. Tá krásna, múdra a šikovná žena sa cítila ako odpad, pretože jej to dával on takto najavo. Opýtala som sa jej, o čom je takýto vzťah?

Láska nie je o tom, že ťa chce partner vyšperkovať k obrazu, aký by sa mu páčil. A už vôbec nie o tom, že by sa doslova hanbil za to, aká si a kto si. Ten, kto ťa miluje, ťa berie so všetkým a nikdy by si nedovolil spraviť a povedať niečo, kvôli čomu by si sa necítila byť dostatočne dobrá a krásna. Máš jeho rešpekt.

Ak sa za teba partner hanbí, potom to nie je človek, ktorý si zaslúži tvoje srdce. Je to len muž, ktorý ťa chce mať v moci. Možno sa on sám bojí, že by si inú už nenašiel. Ba dokonca, jeho ego mu zaslepilo oči tak, že nedokáže pochopiť, že máš vyššiu hodnotu, než bude mať kedykoľvek on.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating