Prvé milovanie

Prvé milovanie môže byť pre mnohé dievčatá a ženy veľmi vzrušujúce a zároveň aj stresujúce. Ideálny vek, kedy sa do toho vrhnúť, proste neexistuje. Niektoré sa ponáhľajú a majú to za sebou ešte pred dovŕšením dospelosti, iné čakajú na toho pravého aj po dvadsiatke. Dôležité je, aby si to ty sama chcela a bola pripravená.

Ak si nervózna a nevieš, čo od toho môžeš očakávať, máme pre teba pár tipov. Prvé milovanie je dôležitý moment v živote každého z nás, preto je dobré urobiť všetko pre to, aby si si ho čo najviac užila.

Uisti sa, že si pripravená

Predtým, ako sa rozhodneš pre prvý pohlavný styk, uisti sa, že si pripravená a istá svojím rozhodnutím. Je dôležité, aby si sa necítila pod nátlakom alebo zastrašená, pretože to môže ovplyvniť celý zážitok. Určite to nemusíš robiť len preto, že „už máš na to vek“ alebo že si s niekým začala randiť.

Ak sa cítiš príliš nervózna a neistá, zváž, či nie je vhodnejšie radšej počkať. Nemáš sa kam ponáhľať a nabudúce to možno príde tak prirodzene, až ťa to samú prekvapí.

Žena a muž vo vášnivom objatí, nasleduje milovanie
zdroj: Unsplash/Dainis Graveris

Komunikuj s partnerom

Dôležité je, aby si s partnerom otvorene hovorila o svojich očakávaniach a obavách. Ak sa cítiš neistá alebo máš nejaké obavy, povedz mu o tom. Možno je skúsenejší a bude ti to vedieť vysvetliť a objasniť. Komunikácia môže pomôcť vyriešiť akékoľvek problémy a uľahčiť ti uvoľniť sa.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating