Dvojica leží na zemi
Pexels/Maria Ovchinnikova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pamätáš si ešte na to, keď si to robila prvýkrát? Ak nie, a náhodou to máš ešte len pred sebou, zrejme ťa trochu preberieme zo sna, že milovanie vyzerá ako v tých romantických filmoch. Teda, aspoň tie prvé pokusy také nie sú. Po nich sme sa skôr čudovali, čo na tom všetci tí dospeláci majú a ako je možné, že o tom hovoria ako o najlepšom pocite na svete. Skúsenosť s prvým milovaním nám zničí predstavy. Našťastie, tie ďalšie razy to vylepšia.

Presne o tejto téme sme sa nedávno bavili s kamoškami a všetky sme sa zhodli na tom, že po tom, čo sme už viac neboli pannami, sme ostali trochu zdesené. Nebudeme si klamať, prvýkrát je to väčšinou katastrofa. Najmä, ak je to „poprvé“ aj pre neho. Nesmelé pohyby, nepochopenie, či to už je „tam“, bolesť a možno aj krvácanie. A toto ľudia tak zbožňujú?

Skúsenosť s prvým milovaním je dobrou historkou

Po čase si na to spomenieš už len ako na trápnu alebo veľmi vtipnú príhodu. Ak to bolo pre teba krásne a naozaj romantické, gratulujeme. Teraz sa však vráťme myšlienkami k tým ženám, ktoré si možno po tom povedali nikdy viac. Áno, aj také sa našli. Vtedy ešte dievčatá, pre ktoré bolo prvýkrát tak hrozné, že sa toho zľakli a dlhú dobu tomu viac nechceli dať šancu. Vtedy ich mohol zachrániť len skúsenejší partner.

Celkovo, tie, ktoré to robili s mužom, ktorý už panic nebol, mali predsa len menšiu výhodu. Chalan už trošku vedel čo a ako. Ale keď ste do toho vhupli ako dvaja nováčikovia, mohlo to byť peklo. Len máloktorá zažila romantiku, pri ktorej ju vzal drahý do náručia a vnikol do nej pri svetle sviečok. Doteraz nechápeme, prečo sme si to vždy takto predstavovali. Nuž, čas sa vrátiť nedá a všetky sme si tým museli prejsť.

Bolo by fajn, ak by nám vtedy niekto povedal, že to môže bolieť, a že to nebude jedna veľká sláva. Ale, verili by sme tomu? Asi nie. A tak sme zažili rôzne príbehy s mužmi, ktorí sa nám do života už navždy zapísali ako naši prví. To, či s láskou spomínaš aj na tie minúty, je už druhá vec. Áno, býva to hrozné, ale, ako sa hovorí, chce to iba prax, aby si pochopila, aké krásne milovanie naozaj môže byť. Samozrejme, aj vzrušujúce a dobrodružné.

Akú skúsenosť s prvým milovaním si mala ty?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating