Adela a Viktor Vinczeovci

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Adela a Viktor Vinczeovci v podcaste Dobrý táta prehovorili o adopcii synčeka. Toto je dôvod, prečo to bolo také zdĺhavé. Nebola to pre nich celkom jednoduchá cesta.

V januári to už bude presne rok, čo sa manželom Adele a Viktorovi Vinczeovým konečne splnil sen. Nebolo totiž tajomstvom, že sa už dlhšie snažili stať rodičmi, no napriek všetkému to nechávali voľne plynúť. Napokon sa im podarilo získať bábätko prostredníctvom adopcie.

Jeho identitu ale museli spočiatku chrániť a skrývať, aby chránili zdĺhavý a náročný adopčný proces. Hrozilo totiž, že o neho ešte po čase mohli prísť, keďže nemali doriešené právne veci. Napokon ale mohli prezradiť, že je to chlapček, no jeho tváričku na sociálnych sieťach nechcú ukazovať, hoci na verejnosti ho určite neschovávajú.

Vinczeovci prehovorili o adopčnom procese

Vinczeovci v zozname čakateľov na dieťatko boli až tri roky. Žili svoje bežné životy a radšej na nič nečakali, keďže netušili, ako to celé dopadne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze)

„My sme chodili do práce. My máme svoje životy, svojej koníčky, záľuby, priateľov, veľmi plný pestrý život. Tam nečakáš pri telefóne, že tak kedy už konečne. Lebo nevieš si predstaviť, kde to dieťa zrazu zaradíš do života. Povedali sme si, že keď nám zavolajú, uvidíme, akú bytosť nám ponúknu a že či to zarezonuje a či to tak vôbec budeme cítiť. Mali sme z toho veľký, veľký rešpekt,“ povedala moderátorka úprimne.

Adopcia ale zahŕňa náročnú a zdĺhavú prípravu, ktorú museli absolvovať aj manželia Vinczeovci. „My chodíme na sedenia s akreditovaným psychológom, kde sa vôbec o tej téme nerozprávame. Pre mňa bolo veľmi zaujímavé, že celá tá príprava, ktorá trvala mesiace, tak ona sa vo veľmi malej miere týkala akoby toho dieťaťa samotného,“ priznal Viktor.

„Celá tá príprava bola jedna fantastická skúsenosť bez ohľadu na to, či by na jej konci prišlo dieťa. Keby sa to dalo, tak ja by som túto prípravu naozaj odporučil hocijakým ľuďom, ktorí plánujú niekedy v budúcnosti dieťaťa, lebo záverom tej prípravy môže byť aj to, že tí ľudia si povedia, že radšej do toho nechoďme alebo radšej sa dokonca možno rozíďme,“ dodal ešte.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze)

Zdroj: YouTube/Dobrý táta

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News