Adele a Viktor
Instagram/vladokobielsky/viktorvincze

Adela a Viktor Vinczeovci už dávno nežijú len vo dvojici. Posledné mesiace im robí spoločnosť aj ich synček, o ktorého však stále môžu teoreticky aj prísť. Prečo nie je chlapček stále ich, priblížil portál Nový čas pre ženy.

Adela a Viktor Vinczeovci sú jeden z najstabilnejších slovenských manželských párov. Táto dvojica si svoje áno povedala už pred piatimi rokmi. Avšak aj keď sa o vlastné dieťatko snažili, nepodarilo sa im to, práve preto sa rozhodli pre adoptáciu.

Manželia Vinczeovci majú doma chlapčeka

Začiatkom tohto roku sme ťa aj my informovali, že manželia už majú doma svoje vytúžené bábätko. Už vtedy však Adela priznala, že dieťatko stále nie je ich a ich obdobie je zatiaľ iba „skúšobné“. Neskôr o tejto dobe prehovoril aj čerstvý otecko „Je to nejaký čas, ktorý štát vyžaduje od páru. Keď to poviem cynicky, je to taká skúšobná doba,“ prezradil vtedy.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze)

Dvojica má momentálne doma dieťatko už osem mesiacov a len nedávno vyšlo na povrch, že je to chlapček. Ten však stále nie je oficiálne ich a práve preto verejnosť nepozná jeho meno a ani vek.

Prečo dieťatko stále nie je ich?

„Náš adopčný proces je podľa regúl, čiže nám plynie deväť mesiacov predsvojiteľskej starostlivosti. Náš proces ešte zďaleka nie je uzavretý, ale veríme, že všetko pôjde dobre,“ vysvetlila moderátorka.

Nový čas pre ženy priniesol aj vysvetlenie odborníkov z občianskeho združenia Návrat. Celý tento proces je definovaný zákonom a práve tým sa musia riadiť aj v prípade manželov Vinczeovcov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze)

„Predosvojiteľská starostlivosť trvá podľa zákona minimálne 9 mesiacov, počas ktorých má budúci osvojiteľ preukázať spôsobilosť postarať sa osobne o zverené dieťa, ako aj znášať náklady spojené so starostlivosťou oň. Osvojením vzniká medzi dieťaťom a jeho osvojiteľmi príbuzenský vzťah, zanikajú práva a povinnosti biologických rodičov k dieťaťu,“ objasnili zo združenia.

Ako dodali, celý tento proces musí uzavrieť súd a počas procesu prebiehajú aj návštevy rodiny s dieťatkom.

Tak čo myslíš,  kedy sa manželia už konečne dočkajú ukončenia procesu?

Zdroj: casprezeny.sk

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News