Keď som hľadala spôsoby ako sa vymaniť z náručia mojich negatívnych myšlienok, zaviedla som si denník. Denník, do ktorého som si zapisovala myšlienky, ktoré mi občas skĺzli na rozum alebo som sa o nich dočítala. Jednoduché citáty alebo tézy o pozitívnom myslení. Pokúsila som sa podľa nich riadiť, čítala som knihy o tom, ako dosiahnuť vnútorný pokoj a pozitívnejší pohľad na život…Až som pochopila, že ja som tá, kto určuje, či budem šťastná. 

There’s a light that you give me when I’m in the shadow

A post shared by Brandon Woelfel (@brandonwoelfel) on

Vždy som obdivovala ľudí, ktorí vedeli riešiť problémy s úplným nadhľadom a s úsmevom na tvári. Obdivovala som to, čo som si vtedy myslela, že nemôžem byť. Bola som pesimista. No chcela som to zmeniť. Vtedy som ešte nevedela, akú moc majú naše myšlienky. 🙂

Uvedomila som si, že ja sama určujem, ako sa budem cítiť. Áno, ty sám určuješ, ako sa budeš cítiť! Nie okolnosti. Nechceš myslieť na svoje problémy? Tak na ne jednoducho nemysli. Mysli na nich vtedy, keď potrebuješ. Dokážeš ovládať myseľ tak isto, ako ja prsty, keď píšem tento článok. Píšem s nimi, čo chcem. Presne ako ty dokážeš myslieť na čo chceš. Či chceš myslieť pozitívne alebo negatívne. Vždy je to vec voľby.

Ty sama si tvorcom svojich myšlienok. Samozrejme, sú tu nálady. Sú prirodzenou súčasťou života. No zmier sa s nimi, nezaoberaj sa nimi a nauč sa cez ne preniesť. Dá sa to. V zlej nálade sa nám zdá život ťažký, vážny a dôležitý. Nevidíme život realisticky. Never svojim myšlienkam v zlej nálade.

Buďme kým chceme. Smejme sa, keď chceme a bavme sa, kedy chceme. Život nám poskytol všetko, čo nám k šťastnému životu treba, to ostatné je tebou voliteľné. 

Šťastie je stav mysle.

Je to voľba.

,,Ľudia sú presne takí šťastní, akými sa rozhodnú byť. „

-Abraham Lincoln

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.