Keď som nejakému mužovi jemne naznačila, že nemám záujem, častokrát začal hovoriť, že je to určite preto, lebo nie je dosť pekný. Dokonca si nechcel dať vysvetliť, že to naozaj kvôli tomu nie je a nehovorím mu to len preto, aby som ho ešte viac nezranila. Preto je mojou prvou radou pre teba, milý muž, toto:

1. Neľutuj sa

V prvom rade ti chcem povedať, že najviac ma odrádza na mužovi, ak sa ľutuje. Chcem, aby si všetci muži uvedomili, že ich neodmietame preto, lebo sú škaredí, alebo chudobní. Nehovorím, že mi na výzore nezáleží. Ruku na srdce, každej z nás záleží. Žiadna by nešla na rande s niekým, kto sa týždeň neumýval, nevie, čo to je voňavka a práčku videl naposledy možno tak pred mesiacom.

Jednoducho povedané, žiadna nechce mať pri sebe muža, ktorý sa o seba nestará. To ale neznamená, že musíš vyzerať ako model. Veď koniec koncov, pravdepodobne ani slečna, ktorá bola na tom rande s tebou, nemala miery 90-60-90. A keď ti povie, že jej na výzore nezáleží, tak vedz, že to myslí úprimne. Tak sa už prosím neľutuj.


Zdroj:unsplash.com

2. Neboj sa zavtipkovať

Ak si teraz vravíš, že „ach, to ja nie som“, tak mám pre teba pozitívnu správu. Každý máme iný druh humoru a možno tá historka, ktorú si rozprával viacerým ľuďom a všetci ti povedali, že je trápna, práve to dievča na rande rozosmeje. Jednoducho povedané, ak budete mať podobný humor, určite si spolu “sadnete”.

3. Nebuď plachý

Mám pre teba druhú dobrú správu. Je to jedna z vecí, ktoré sa nedajú naučiť za jeden deň, ale predsa sa dajú naučiť. Tým nechcem povedať, aby si bol prehnane sebavedomý až namyslený, ale tak zdravo sebavedomý. Uvedomujúci si svojich hodnôt. Človek, ktorý má záujmy, využíva naplno svoj čas. Človek, ktorý vie, že aj keď sa slečne na rande nebude páčiť, svet sa nezrúti. Vlastne ty aj tak vieš, že to je preto, lebo ona má zlý vkus. A ty predsa človeka s tak zlým vkusom vo svojom živote nechceš.

Zdroj:unsplash.com

4. Neignoruj ju

Nemám na mysli, aby si jej stále niečo kupoval. Dokonca ani nevravím o tom, aby si jej na prvé rande niečo doniesol. Ale sem tam, nejaká tá maličkosť určite poteší každú jednu z nás.

5. Nemotaj jej hlavu

Toto je najdôležitejší bod zo všetkých. Maj ju rád. Tak skutočne a úprimne, pretože to je v tejto dobe neskutočne vzácne. Hlavne jej nemotaj hlavu, ak ju nechceš. Možno ty by si na ňu rýchlo zabudol, ale ona potom možno nebude môcť na teba dlhé roky zabudnúť. Ak ju nechceš, buď férový. Povedz jej to. Nechci čerpať benefity na cudzom nešťastí.

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.