Ty si bola ako vietor. On bol ako búrka. To je ten najlepší spôsob, akým ho opísať. Prišiel do tvojho života nečakane, s vášňou. Celé tvoje srdce bolo jeho od chvíle, kedy si ho uvidela. A on sa usmial, pretože to vedel.

Toto mala byť láska navždy.

Spoločný život, ktorý ste však budovali spolu, je zničený.

A ty tu teraz sedíš v chaose a si osamelá. Váš svet zmizol. Láska, ktorú ste spolu mali je preč. Niektorí ľudia prichádzajú do života, aby sa nestali tvojim domovom, ale aby ťa len naučili koľko a ako veľmi môžeš milovať.

Muž, ktorého si milovala sa ukázal, aby otriasol tvojim životom, aby ťa prebral z večného snenia a aby ťa naučil žiť. Zlomil ťa na tisíce kúskov, aby si vďaka bolesti poskladala novú a lepšiu verziu teba. 

Stretla si ho z nejakého dôvodu, možno si potrebovala vedieť ako hlboko vieš padnúť. Ako hlboko ho vieš milovať, zistila si, že pravá láska naozaj niekedy bolí alebo nie?

zdroj: unsplash.com

Takže si nemysli, že to bol omyl. Nemysli si, že už nikoho nebudeš milovať tak veľmi, ako si mílovala jeho. Prišiel do tvojho života, aby ti ukázal, koľko lásky vie dať tvoje srdce ľudom. Koľko lásky si schopná cítiť.

Ale bola si aj ako báseň. Krásna báseň. A on? On bol analfabet.

No napriek tomu ťa naučil tak veľa vecí. Naučil ťa milovať. Milovať svet, krásu, prírodu. Naučil ťa to, že každý jeden dobrý úmysel a pomoc sa ti vráti. Vždy. Naučil ťa to, že láska nebolí. To naozaj nie je to, čo bolí. Samota bolí, odmietnutie bolí. Strata niekoho bolí. Závisť bolí. Vždy si si mýlila tieto veci s láskou, no v skutočnosti láska je jediná vec na tomto svete čo zakrýva všetku tú bolesť a pomáha opäť sa cítiť skvele.

Nezazlievaj mu to, že opustil. Naučil ťa predsa toľko vecí. Odteraz vždy, keď si na neho spomenieš, maj na tvári úsmev.  

A otvorené srdce.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.