Som žena. Som náladová, som skromná, som nežná, som opatrná, som úprimná, som citlivá, som priateľská, som zamilovaná, som empatická a som silná. A taktiež som aj unavená.

Som unavená z moderných vzťahov. Som unavená z toho, ako chceme všetko rýchlo. Chceme rýchlo dospieť. Chceme rýchlo vyštudovať a mať titul. Nezáleží na tom aký, hlavne aby sme ho mali. Chceme sa rýchlo zamilovať, aby sme neboli sami. Chceme rýchlo priateľstvo. Chceme rýchlo lásku. Pritom zabúdame, že na lásku treba čas. Treba ju nechať dozrieť.

unsplash.com

Som unavená z dnešných priateľstiev. Dnes nie je priateľstvo o tom, že sa spolu prechádzame vonku, že si rozprávame zážitky z dňa alebo zo školy. Nie je to o tom, že sme k sebe úprimný. Je to o tom, kto je viac. Kto má viac online kamarátov, kto má lepší mobil, kto je viac IN a kto nosí značkové oblečenie.

Som unavená z ľudí naokolo. Vyčerpávajú ma. Niekedy veci cítim až príliš. Keď som šťastná, dávam to patrične najavo, keď som smutná, chcem aby ma niekto objal, keď sa smejem, smejem sa nahlas a čudne, keď plačem, chcem byť sama. Veľa snívam, veľa plánujem a veľa fantazírujem. Toto je na ľudí príliš. Majú jasnú predstavu o tom, aký by mal byť človek v dnešnej dobe. Chladný, bez citov, bez náznaku úsmevu a mal by si robiť iba tú prácu, ktorú mu zadelili. Nie u všetkých je to tak, no u väčšiny áno.

unsplash.com

Som unavená z fitness sveta. Neviem čím to je, ale zdravý životný štýl a cvičenie sa dostáva do popredia čoraz viac. Kvitujem to, no nemôžem sa dívať na to, ako sa mladé dievčatá ničia diétami a nezmyselnými hodinami kardia. Som unavená z toho, že skoro všetky fotky žien s vyšportovanými postavami sú upravené. A kde zmizla tá pravda?

Som unavená z falošných ľudí. Nemôžem zniesť to, ako sa niektorí ľudia tvária ako vaši priatelia a popritom sú schopní zabodnúť vám nôž do chrbta a zraziť vás. Som unavená z toho, že častokrát pravdu strieda lož.

Som silná, ale unavená. Nemôžem sa dívať na to, kam dnešný moderný svet speje. No stále verím, že napriek tomu, ako to je, existuje na svete ešte štipka ľudskosti, úprimnosti, lásky a pravdy.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.