instagram.com/suetyrrellstylist

Rozštiepené končeky, a vlasy vyzerajúce ako slama naozaj nie sú snom žien. Za tento stav môže časté farbenie, tepelné upravovanie, či agresívne šampóny. Aj keď sa občas zdá, že jediným riešením sú nožnice a radikálny strih, nie je to pravda.

Správnou starostlivosťou môžeš tomuto nežiadúcemu stavu predísť. Tak, ako každý iný problém, aj tento si vyžaduje iba dávku trpezlivosti a dôslednosti. Pridaj k tomu nasledujúce 3 rady a zničeným vlasom daj zbohom!

1. Nechoď spať s mokrými vlasmi

Toto pravidlo by malo platiť pre všetky ženy. Ísť spať s mokrými vlasmi nie je vôbec dobrý nápad. Mokré vlasy sú totiž veľmi krehké a náchylné na poškodenie. Ráno tak budú pomotané, krepovité, a pri česaní sa preto rýchlo lámu. Štiepi ich už len samotné trenie hlavy o vankúš. Navyše, kvôli tomu, že si myslíš, ako večer šetríš čas, môžeš mať problém aj s ich vypadávaním. Preto je toto základné pravidlo zdravej hrivy.

2. Domáce zábaly

Na trhu existuje množstvo prípravkov, ktoré sú určené práve na tento vlasový problém. Je v poriadku, ak ich využívaš, no do svojej rutiny by si mala zaradiť aj zábaly, ktoré si vyrobíš sama a tak dobre vieš, čo si to na vlasy presne dávaš. Nedávno sme ti priniesli aj pár receptov na domáce masky, ktoré nájdeš TU.

Ideálne sú, ak obsahujú prírodné oleje akými sú kokosový, jojobový, či olivový olej. Ďalej sú výbornými pomocníkmi vajíčka, med, alebo avokádo. Začni s ich pravidelným používaním a môžeš čoskoro očakávať výsledky.

3. Šetrné česanie

Vlasy vo veľkom ničí aj nesprávne a často agresívne česanie. Ak sa k tomu používa aj nesprávny hrebeň, nikdy nebudeš mať zdravé vlasy. Správny hrebeň na takéto končeky by nemal mať husté a plastové zúbky. Ideálnou voľbou sú kefy s prírodnými štetinami. Taktiež tu platí, že vlasy sa nerozčesávajú, keď sú mokré! Odporúča sa prechádzať hrebeňom od korienkov až po ich končeky, čím sa premasíruje pokožka hlavy. Tak sa stimuluje krvný obeh a rast vlasov. Výsledkom bude prirodzený lesk vlasov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty