Čím menší výlet, tým máš pocit, že máš viac zbytočných vecí a máš problém s balením. Preto sme pre teba pripravili najlepšie a najefektívnejšie triky a tipy pri balení, ktoré rozhodne oceníš pri budúcom výlete.

Urob si zoznam. Spíš si, čo vlastne potrebuješ a skús sa zamyslieť nad tým, koľko outfitov reálne využiješ, či vôbec budeš mať čas na neustále prezliekanie a kam to vlastne cestuješ. Je zbytočné i brať nejaké nové a elegantné veci, ak ideš na hory či na rýchly trip, pri ktorom budeš radšej v teplákoch ako v nejakých opätkoch.

Techniku ako notebook či mobil maj neustále pri sebe. Nezabudni nabíjačky alebo slúchadla.

Naplánuj si outfity. Zvoľ univerzálne kúsky, aby si tak mohla ľahšie kombinovať a nemusela so sebou ťahať zbytočné veci.

Kufor vs. ruksak. Treba si premyslieť to, či ti nestačí klasický ruksak, ako to, že budeš musieť so sebou ťahať aj kufor. Ak vieš, že kufor využiješ len minimálne, zvoľ skôr väčší ruksak. Je to oveľa pohodlnejšie.

Doklady vždy pri sebe. Ak vieš, že ideš len do Česka alebo letíš do krajiny, ktorá je v Európskej únií, stačí ti len občiansky preukaz. Taktiež si zisti, aká mena je v danej krajine a nezabudni si buď zameniť peniaze, alebo zobrať kreditnú kartu.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: weheartit.com

Zroluj si svoje oblečenie. Viac sa ti ho do kufra alebo ruksaku zmestí. Spodné prádlo si daj do malého batohu, ktorý môžeš použiť i na normálne nosenie na výlete. Taktiež si daj najťažšie veci ku kolieskám kufru. Na úplný vrch kufra daj uterák, udrží všetko pohromade.

Nezabudni si vybaviť aj poistenie na pár dní. Stojí pár euro, no môže ti v kritickej situácií veľmi pomôcť.

Nezabudni na pyžamo, ponožky a hrubý sveter, ktorý sa ti môže hodiť. Ak ťa čaká aj niekoľko hodinový let, pribaľ si so sebou masku na spanie a menší vankúš.

Kozmetiku si prelej do menších nádob. Do lietadla si môžeš zobrať len 100 ml v jednej nádobe, preto si kúp menšie nádobky, ktoré sú praktickejšie. Nemusíš tam mať predsa celý šampón či kondicionér.

Ak ideš do krajiny, ktorá je slnečná alebo je skrátka letná sezóna, nezabudni na slnečné okuliare. Nezabudni taktiež na praktické veci ako napríklad gumička do vlasov či sponky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.