O svoje vlasy by si sa mala pravidelne starať, no keď nemôžeš navštíviť svoju kaderníčku, je čas, aby si to vzala do svojich vlastných rúk. A práve počas týchto dní, kedy sme väčšinou doma, máš konečne čas vyskúšať domáce masky na vlasy. Vďaka nim budeš mať svoju korunu krásy krásnu, lesklú a zdravú a budeš vyzerať presne tak, ako by si vyšla zo salóna.

Mastné, suché, poškodené…na každý typ vlasov existujú rôzne masky na vlasy, ktoré ti dokážu pomôcť bojovať s tvojím problémom. Dôležité je len správne si vybrať. Na väčšinu masiek budeš potrebovať len také veci, ktoré bežne nájdeš doma, takže sa nemusíš mať, že by si musela bežať hneď do obchodu. Následne si môžeš vybrať dva spôsoby aplikácie.

Prvým a častejšie používaným spôsobom aplikácie domácej vlasovej masky je nanesenie na celú dĺžku vlasov a nechať pôsobiť 20 až 30 minút. Môžeš si vlasy zabaliť do fólie alebo kúpacej čiapky, aby si nič nezašpinila a potom do uteráku, aby si ich udržala v teple. Potom si vlasy len klasicky umyješ. Druhý spôsob je podobný, jediný rozdiel je v dĺžke pôsobenia. Masku si môžeš nechať pôsobiť aj počas celej noci. Vtedy si vlasy dobre zabaľ aj do fólie aj do uteráku a ráno si vlasy klasicky umy šampónom. Počas celej noci je dobré nechať aplikovať masky, ktoré obsahujú napríklad oleje, aby sa dobre vsiakli do vlasov.

zdroj: Photo by prostooleh from Freepik

Vajíčková maska

Vajíčka sú vhodné na všetky typy vlasov. Ak más normálne alebo suché vlasy, môžeš použiť celé vajce, ale ak máš vlasy mastné, použi len bielok. Následne zmiešaj s pár kvapkami citrónovej šťavy, kým sa nevytvorí pena. Môžeš naniesť na vlasy a nechať pôsobiť približne 20 minút.

Vajíčko môžeš zmiešať aj s dvomi lyžicami olivového oleja a tak naniesť na vlasy. Takáto maska je ideálna na vyživenie vlasov a dodanie potrebného lesku.

Pivná maska

Pivná maska je vhodná na poškodené, jemné a lámavé vlasy bez lesku. Zmiešaj pol šálky piva, jedno vajíčko a jednu lyžičku slnečnicového oleja. Nanes na vlasy a nechaj pôsobiť približne 30 minút.

Avokádová maska

Avokádo zmiešaj s dvoma lyžičkami olivového oleja a nanes na vlasy. Takáto maska je ideálna na poškodené a zničené vlasy. Na suché vlasy je tiež dobrá kombinácia avokáda spolu s tromi lyžicami kyslej smotany, majonézy alebo bieleho jogurtu. Postup je rovnaký.

zdroj: Photo by Element5 Digital from Pexels

Kokosová maska

Kokosový olej je veľmi prospešný pre vlasy. Nemusíš si ho dávať len na končeky, ale môžeš si urobiť taký nočný zábal. Vmasíruj si kokosový olej do dĺžky vlasov, zabaľ a nechaj pôsobiť celú noc. Prípadne ak sa ti nechce čakať celú noc, nechaj pôsobiť aspoň 30 minút.

Na poškodené vlasy je vhodná aj maska z kokosového oleja zmiešaného s medom. Zmiešaj trištvrte hrnčeka medu spolu s troma lyžicami zohriateho kokosového oleja. Aplikuj na vlasy a nechaj pôsobiť aspoň 20 až 30 minút.

Na vlasy s lupinami zase môžeš zmiešať 1/4 šálky kokosového oleja spolu s lyžičkou tea tree oleja. Túto masku nechaj pôsobiť aspoň dve hodinky.

Banánová maska

Poškodené vlasy dokáže zregenerovať aj banánová maska. Zmiešaj dva zrelé banány s lyžicou kokosového oleja, lyžicou olivového oleja a lyžicou medu. Postupuj rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, nanes na vlasy a nechaj pôsobiť aspoň 20-30 minút.

Medová maska

Medová maska je vhodná tiež prevažne na suchšie vlasy. Zmiešaj tri lyžičky olivového oleja spolu s dvoma lyžičkami medu. Prípadne môžeš pridať aj dve žĺtka pre väčšie vyživenie.

Olejová maska

Okrem kokosového oleja môžeš na intenzívnu olejovú masku použiť aj iné oleje, napríklad olivový či arganový. Len vmasíruj do vlasov a nechaj pôsobiť. Najlepšie je, ak takúto masku necháš pôsobiť naozaj celú noc.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.