Photo by Joshua Earle on Unsplash

Stretla si už urazeného chlapa? Ak nie, vedz, že je to úplná katastrofa. Iste, aj my ženy často vybuchneme kvôli úplným hlúpostiam, ale chlapom stačí, keď len otvorene a úprimne povieš svoj názor. Portál Bolde, Relrules a Your tango takto vykreslili správanie muža, ktorému si ranila ego. 

„Prepáč“ je pre neho cudzím slovom

Hádky a nadmerná kritika mu idú. Ak by mal prevziať zodpovednosť za svoje slová a činy, to je už niečo iné. Ťažšie. Hlavne, keď si nikdy nedokáže priznať chybu, pretože v čom by predsa on mohol zlyhať? Ranené mužské ego je bolestivé pre obe strany vzťahu, ale napriek tomu by sa mali nezhody vyrozprávať a uzavrieť. V tomto prípade by to mohlo byť veľmi náročné, a preto treba mať silné lakte.

Všetko obracia proti tebe

Chcela si sa s ním úprimne porozprávať o tom, čo ťa trápi. Bez kriku a zbytočných intríg. Akonáhle začne hovoriť, uvedomíš si, že všetky tvoje slová úplne vytrhol z kontextu. Aj takto sa správa chlap, ktorého ego trpí kvôli úprimnému názoru. Nedovoľ, aby sa ti dostal do hlavy a drž sa svojich myšlienok. To, že sa správa ako malý chlapec a nevie čeliť pravde je jeho problém, nie tvoj. A to už o niečom svedčí.

Útek je jeho druhé meno

Nedorozumenia sú vo vzťahoch normálne a práve v hádkach si môžete všetko poriadne povedať. Je však jeho jediným východiskom koniec? Padol tento návrh medzi vami už viackrát, pričom iniciátorom je iba on? Takéto niečo dokáže veľmi zaskočiť. Kým ty sa snažíš, aby ste si všetko vydiskutovali, on chce iba zbabelo utiecť. Aj toto je znak raneného mužského ega.

On a iba on

Všetko je pre neho podstatnejšie ako ty. Ešte aj tie veci, na ktoré doteraz nepomyslel. To, že nie je schopný sa ti pozrieť do očí, odpovedať na správy alebo sa sám od seba ozvať, je ďalším znakom. Vo svojom živote nepotrebuješ niekoho takého. Postupne by ťa mohol dostať do štádia, v ktorom by si sa ospravedlňovala za veci, ktoré si ani neurobila. Buď opatrná a nestrácaj svoj zdravý úsudok.

Dáva ti na oči chyby z minulosti

Toto je jedna z najhnusnejších vecí, ktorá sa pri hádkach môže stať. Keď ti tvoj partner surovo a bez premýšľania vyhodí na oči chyby z tvojich predchádzajúcich vzťahov. Ublížila si mu, tak prečo by nemohol aj on tebe? Valí sa z neho iba samá kritika a výčitka. Nenechaj sa zmanipulovať a otvor si oči. Myslíš, že by bol tohto schopný človek, ktorý by ťa ľúbil viac ako svoje ego?

Žiarlivec od prírody

Neozve sa ti takmer celý deň, ale akonáhle zistí, že si vonku s chlapcom alebo s niekým, koho nepozná, spustí na teba paľbu otázok. Z času na čas si neodpustí ani narážky na nejaké úlety alebo vážne záväzky z minulosti. Nepríjemne ťa podpichuje a priam ti vyčíta, že si s niekým pred ním bola. Presne takto sa správa prvotriedny egocentrik. Majetnícky, podozrievavo a koniec-koncov by si mala žiť iba preňho. Naozaj to chceš?

Zdroj: Bolde, Relrules a Your tango

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating