Či sa to niekomu páči alebo nie, nie každý vzťah je úprimný. Vďaka tomuto zoznamu zistíš, ako je na tom ten tvoj!

Na začiatku každého vzťahu sa zdá byť všetko krásne a romantické. Máte pocit, že ste konečne našli osobu, s ktorou by ste chceli stráviť zvyšok svojho života. Po čase však “ošiaľ” opadne a vy začnete byť neistí. “Je toto TÁ osoba?” Napriek tomu, že mnohí si odpovedia “Nie,” vo vzťahu zotrvávajú naďalej. Z pohodlnosti, z ľútosti či pre pocit istoty. Toto je 6 vlastností, ktoré takýto vzťah charakterizujú.

#1 Už medzi vami nie je žiadna chémia

Vo vzťahu to jednoducho musí fungovať aj po tejto stránke. Dvaja ľudia sa môžu navzájom priťahovať a dokonca aj milovať, no ak to medzi nimi nezaiskrí a nefunguje medzi nimi žiadna chémia, šťastný a dlhodobý vzťah z toho určite nebude. Ak teda povestná “iskra” vo vašom vzťahu už zhasla, pravá láska to asi nebude.

#2 Od partnera nedostávate žiadne komplimenty

Komplimenty nemajú radi len ženy, rovnako ich potrebujú počuť aj muži. Ak z vášho vzťahu vymiznú, je to signálom toho, že ste toho druhého začali brať ako úplnú samozrejmosť, a to naozaj nie je dobré.
zdroj: unsplash.com

#3 Váš partner sa k vám správa, ako by ste ani neexistovali

Mať vo vzťahu dostatok priestoru je nielen žiadúce, ale nevyhnutné. Nikto by po svojom boku predsa nechcel mať žiarlivú “stíhačku” a obaja z partnerov by mali mať dostatok priestoru na to, aby trávili čas jeden bez druhého. Ak však cítite, že toho času je zrazu nejak priveľa a všimli ste si, že partner sa vedome vyhýba chvíľam stráveným spolu, niečo nie je v poriadku.

#4 Jeho/jej správanie musíte často vysvetľovať svojím priateľom

“Prečo Ti ani len nezavolal, keď si bola chorá?”

“To ste sa naozaj nevideli už dva týždne?”

“Prečo išla na dovolenku so svojím kolegom a nie s Tebou?”

…napríklad, a tak ďalej. Vy viete, že jeho/jej správanie nie je tak úplne v poriadku, no prehliadate to. Na(ne)šťastie však pri sebe máte priateľov, ktorí vám radi pripomenú. Chcú vám totiž to najlepšie.

zdroj: unsplash.com

#5 Už sa spolu nemáte o čom rozprávať

Napriek tomu, že niekedy ste možno prebdeli celé noci a rozprávali ste sa o všetkom, od spoločnej budúcnosti po teórie o vzniku vesmíru, momentálne je vám zaťažko odpovedať aj na otázku: “Aký si dnes mal/a deň?” Váš partner je ale človekom, s ktorým by ste mali komunikovať najviac a o všetkom, tento varovný signál je teda veľmi vážnym ukazovateľom toho, že niečo sa poriadne pokašľalo.

#6 Váš partner nefiguruje vo vašich predstavách o budúcnosti

Kde sa vidíte o 5 či o 10 rokov? Nech je to už kdekoľvek, stojí pri vás aj človek, s ktorým aktuálne zdieľate svoj život? Ak nie, je to jasné. Len zbytočne mrháte časom a energiou vás oboch.

zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.