Každá sa chceme cítiť krásne, no nie vždy máme čas a energiu na rozmaznávanie. Prinášame ti preto osvedčené tipy a triky, ktoré sú jednoduché, nevyhodíš za ne majland a tvoje celé telo sa ti rozhodne poďakuje.

Pri umývaní vlasov uprednostňuj vlažnú vodu. Vlasy budú lesklejšie a pružnejšie.

Raz za týždeň si pomocou kefy na telo a dobrého peelingu prejdi celé telo. Tvoja pokožka bude vyzerať lepšie, zdravšie a zbaví sa odumretých buniek.

Pre belšie zuby vyskúšaj rozdrvené jahody. 

Snaž sa vyhnúť každodennému umývaniu vlasov. Neustále „šampónovanie“ zanecháva vlasy suché a tvoja pokožka hlavy bude tvoriť viac mazu, aby vyrovnala stratu vlhkosti.

Vrámci ústnej hygieny dbaj aj o vyčistenie jazyka, umývaj si zuby 2x za deň a namiesto zubnej pasty využi zázračné bieliace účinky kokosového oleja.

Ak sa zobudíš unavená, vyskúšaj tento trik. Do malej misky nasyp soľ a vodu, zamiešaj a chvíľu počkaj. Zober si malý uterák, namoč ho do vody a prilož si ho na 10 minút na tvár.

Ak je tvoja pleť mastná a citlivá, nepoužívaj prípravky obsahujúce alkohol.

zdroj: Photo by Christin Hume on Unsplash.com

Na prekrvenie pier použi starú zubnú kefku a natri ich kokosovým olejom. Pery budú pôsobiť väčšie a zdravšie.

Pre pocit sviežosti používaj aspoň raz týždenne masku alebo peeling.

Pre dokonalo natočené riasy použi klieštiky, ktoré však predtým nahreješ fénom a taktiež na riasy nanes predtým trochu púdru. Riasy budú krásne, vytočené a maskara na nich bude držať.

Kúp si saténový vankúš. Nielenže je satén príjemný na dotyk, ale jeho hlavnou výhodou je fakt, že neabsorbuje vlhkosť ako klasická bavlna. To znamená, že tvoja pleť ani vlasy neprichádzajú o svoju prirodzenú vlahu a čo sa vlasov týka, nemajú sa ani o čo zachytiť.

Ak chceš mať dlhšie riasy, vždy pred spaním použi kozmetickú vazelínu. Už po 2 týždňoch by si mala vidieť výsledky.

To, ako sa stravuješ, je „zobrazené“ na tvojej pleti. Preto si daj naozaj záležať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.