unsplash.com

Umierame v prítomnosti a žijeme v budúcnosti. Máme toľko veľa plánov, ktoré garantujú lepší život, až sa uštveme sami proti sebe. Prečo by sme si mali dávať väčší pozor na to, ako žijeme?

Život podľa kalendára

Všetci sa snažia myslieť na budúcnosť. Robia všetko preto, aby sa mali o pár rokov lepšie, zdravšie a žili kvalitnejší a plnohodnotnejší život ako doposiaľ. Plánujú si život v čase, kedy nemajú ani chvíľku na zamyslenie sa nad svojou prítomnosťou.

zdroj: pexels.com

Nakoniec to dopadne tak, že sa človek vydá na celoživotnú honbu za lepšími zajtrajškami, no keď sa nenaučí vnímať a žiť z okamihu, nikdy si svoj tvrdo vydretý úspech neužije. Niekedy ani nežijeme, len prežívame a čakáme na lepšie časy.

Nevítaná zmena

Každú sekundu sa môže úplne všetko zmeniť. Nikde nie je napísané, že tu budeme aj zajtra. Občas si neuvedomujeme, že čakaním na lepšie časy, zabúdame na prítomný okamih, ktorý sa už nikdy nebude opakovať.

zdroj: unsplash.com

Život je jedna veľká horská dráha. Raz sme hore, raz dole a nikdy nevieme, čo sa bude diať ďalej. Môžeme si robiť veľké plány, no čo vždy sa všetko môže zmeniť. Predstavujeme si, že tam v diaľke nás čaká niečo krásne, no stačí sekunda na to, aby sa úplne všetko zmenilo.

Naučme sa žiť život plnohodnotne a užívať si každú jednu chvíľu, pretože každú sekundu sa všetko môže zmeniť. Vážme si to, čo máme teraz a tešme sa na to, čo bude zajtra.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating