Dobre vieš, že keď sa snažíš chudnúť, veľkú zásluhu na výsledkoch má práve strava. Vraj až 80 % úbytku hmotnosti dokážeme vďaka nej. Dostatok vody, veľa zeleniny, výživné jedlá bez cukru či bielej múky. Základné rady poznáme. Ale poznáš aj jedlá, ktoré priamo súvisia so spaľovaním tukov?

Nasledujúcich 5 potravín by si mala na svojho jedálnička zaradiť, ak sa práve nejakých tukov zbavuješ. Sú totiž bohaté na živiny, ktoré majú mnoho zdravotných prínosov.

Ananás a kiwi

Ovocie všeobecne obsahuje mnoho vitamínov, minerálov, vlákniny, a vodu, vďaka čomu sa zvyšuje aj príjem tekutín. Citrusové ovocie perfektne detoxikuje organizmus, takže pohár citrónovej vody ráno by mal byť pre teba štartom do dňa. K požieračom tukov patrí najmä ananás a kiwi.

Taký ananás síce obsahuje 90 % vody, ale vo svojich zvyšných desiatich má také množstvo cenných vitamínov a minerálov, ako máloktoré iné ovocie. Okrem toho, že spaľuje nadbytočné tuky, podporuje imunitný systém, stará sa o zdravé kosti, srdce a tráviaci trakt.

Kiwi obsahuje prírodný karnitín, vlákninu a obrovské množstvo vitamínu C, a je vhodné ho konzumovať najmä na raňajky.

Brokolica

Brokolica patrí medzi najzdravšiu zeleninu vôbec. Obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, vďaka čomu podporuje metabolizmus a pomáha pri chudnutí. Okrem toho, je bohatým zdrojom vápnika, vitamínu K, E a A a vlákniny, vďaka čomu podporuje pocit nasýtenosti na dlhú dobu.

Najlepšie na nej je, že sa dá pripravovať na rôzne spôsoby. Ak ti nechutí v celku, môžeš si z nej pripravovať krémové polievky. Vtedy sa však vyhni smotane. Podobné zloženie a účinky majú aj napríklad karfiol a ružičkový kel.

View this post on Instagram

You want to lose weight by having a healthy keto diet but don't know what to do? Would You Like to Know Exactly What to Eat to Lose Fat and Get Healthy Without Giving Up Your Favorite Foods or Starving Yourself? 👉Join ""Custom Keto Diet"". 👌Everything You Need for Keto Success ⬇️ LINK IN BIO⁣⁣⁣⬇️ ⏩ Don't forget to share and follow @fatlosswell for more 😃 – – – – – #Lunch 🍴 Steak Strip 🥩 Broccoli 🥦 Cauliflower Mash and a Drizzle of @kerrygoldusa 😋 – Credit: @ketowithmari . . . . . . . . . . . . . . #steak#broccoli#cauliflowermash #keto#ketodiet#ketogenicdiet #ketogeniclifestyle#ketogenicliving #ketogenicweightloss#ketogeniclife #instafood#ketoliving#instafoodshare #ketogains#ketoadapted #whatsonmyplate#ketojourney #protein#weightlossjourney #lowcarblifestyle

A post shared by Ema (@theworkingoutfoodie) on

Chilli papričky

Látky, ktoré sa nachádzajú v chilli papričkách spôsobujú oxidáciu tukových tkanív. Obsahujú totiž kapsaicín, ktorý nielen chráni pred rakovinou a udržiava zdravé srdce, ale tiež výrazne zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Ide o prírodný stimulant, ktorý dokáže zvýšiť telesnú teplotu.

Chilli prášok by sa mal konzumovať na raňajky, vďaka čomu zabrániš počas dňa príjmu nadbytočných kalórií. Dokonca sa pri konzumácií chilli papričiek uvoľňujú endorfíny, ktoré navodzujú pocit šťastia.

Losos

Hoci majú ryby vyššie množstvo tuku a energie, sú výborným zdrojom kvalitných bielkovín, ktoré počas chudnutia zabraňujú odbúravaniu svaloviny. Ideálnym druhom ryby počas chudnutia je práve losos. Zvyšuje rýchlosť metabolizmu, čím zároveň zvyšuje i šancu využitia uložených tukových zásob ako paliva.

Konzumácia lososieho mäsa je skvelá aj pre správnu funkciu nášho mozgu, pretože obsahuje veľké množstvo omega-3 mastných kyselín. Navyše, obsahuje jód, vďaka ktorému správne funguje štítna žľaza. Do svojho jedálnička by si ho mala zaradiť aspoň 3x týždenne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.