Vzťah dvoch ľudí nie je nikdy rovnaký. Každý dvojica má svoje zvyklosti, veci, ktoré sú typické iba pre nich. Rovnako to je aj v prípade reagovania na určité situácie. To, čo je pre niekoho dôvod na hádku, niekto iný vôbec nerieši. Všeobecne však existujú prípady, ktoré by sa v šťastnom vzťahu stávať nemali. Aj keď každý z nás robí chyby, ak ťa miluje, toto dvakrát nezopakuje.

Nadávky na tvoju adresu

Jedna vec je občasne a vrámci súkromného rovnakého humoru nazvať sa slovíčkom, ktoré považujeme za nadávku či neslušný výraz. Iná vec však je, ak ťa škaredo nazve pri výmene názorov alebo v určitom afekte. Človeka, ktorého úprimne miluješ nedokážeš pomenovať tak, ako nadávaš svojim nepriateľom. Ak mu to raz vykĺzlo, musí to oľutovať a nabudúce si už dá na jazyk pozor. Ak tomu tak nie je, zrejme ťa nerešpektuje tak, ako si to zaslúžiš.

Zabudne na dôležité dátumy

Aj keď sa smejeme, že chlapi si nikdy nepamätajú dôležité dátumy nášho vzťahu, niekdy to vtipné nebýva. V šťastnom a dlhodobom vzťahu by sa patrilo vedieť, kedy sa váš vzťah začal, či kedy pred teba pokľakol. Je to predsa dátum, ktorý by mal pre vás oboch niečo znamenať. Ak raz zabudne, je to v poriadku, no ak si nepamätá ani len tvoje narodeniny, zrejme má voči tebe dosť ľahostajný postoj.

Nevera, nikdy viac!

Nevera je vec, ktorá vo vzťahu zrejme zabolí najviac. Avšak, aj tá sa dá odpustiť. No iba raz. Pri tomto bode neexistuje žiadna iná cesta. Človek, ktorý ťa miluje, by ti nedokázal opakovane ubližovať. Zrejme váš vzťah neberie vážne a nerešpektuje ťa.

Pri hádke útočí na tvoje citlivé miesta

Jedna z najhorších vecí pri hádke je vyťahovať súkromné záležitosti, ktoré dokážu človeka neskutočne citovo raniť. Rovnako tak vyťahovať situácie, ktoré už nie raz preberané boli. Pretože vo chvíli, keď mu dôjdu argumenty, nevie, ako inak by mohol nad tebou vyhrať, a tak útočí na niečo citlivé. Nie je fér takto sa navážať do svojho partnera, pri hádke sa treba úprimne porozprávať a spraviť kompromis. Ak to takto robí zakaždým, mala by si mu dať zbohom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.