Prečo máme taký veľký problém vzdať sa vzťahu, ktorý náš už dávno nerobí šťastnými?

  1. Samú seba presviedčaš, že všetko je v poriadku.

Popieraš kým sa dá. Aj keď ti priatelia a rodina radia, aby si ho opustila, pretože už dlho nevyzeráte ako šťastný pár. Aj keď to niekde v hĺbke cítiš aj ty, skalopevne sa presviedčaš o opaku.

 

  1. Presviedčaš sa o tom, že si šťastná.

„Pokiaľ vo vzťahu prevyšuje to dobré nad tým zlým, je to v poriadku“. Naozaj sme to pochopili správne? Čo ak sú tie zlé veci, naozaj také zlé, že pár svetlých chvíľ ich nedokáže vyvážiť? No my sme stále schopné to ospravedlňovať, odvolávajúc sa na to, že napokon tých dobrých vecí je stále viac.

#JosephineSkriver ❤ @josephineskriver #celebrity #modelu

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

  1. Obávaš sa toho, že ho dostane iná žena.

Aj ženy vedia byť niekedy pekne egoistické. Pokiaľ ho nebudeš mať ty, tak ho nesmie mať žiadna iná. Aj keby to malo znamenať, že neprídeš až tak o veľa. Aj keby sa k tebe správal nevhodne. Bojíš sa toho, že ak sa ho vzdáš, tak si rýchlo dokáže nájsť nejakú inú.

 

  1. Bojíš sa samoty.

Ako najdlhšie si dokázala byť sama? Život vo dvojici je predsa omnoho ľahší! Alebo nie? Čo ak ti poviem, že toxický vzťah ti toho berie oveľa viac ako by ti kedy zobral single život? Neboj sa byť na chvíľu sama. A časom k tebe príde ten správny človek a uvidíš ako to má celé vyzerať.

 

  1. Bojíš sa, že lepšieho nenájdeš.

No takto to vnímaš jedine ty. Obávaš sa, že sa pri nikom nebudeš cítiť tak ako pri ňom… Omyl dievča. Ver, že na teba niekde čaká človek, ktorý sa k tebe bude správať presne takým spôsobom, ako si zaslúžiš.

 

  1. Žiješ v minulosti.

A držíš sa vašich šťastných spomienok. Avšak váš súčasný vzťah už dávno nepripomína to, čo bolo na začiatku. Prečo chceš vôbec pokračovať v mŕtvom vzťahu? Presne pre toto, stále sa dokážeš rozpamätať na to, aké pocity v tebe dokázal vyvolať. Keď hovoríš o vašich svetlých časoch, používaš ten minulý. Sústreď sa na prítomnosť a uvedom si, že ak by ťa ľúbil, stále by si pre neho bola prioritou.

Sun kissed hair ✨ @carachele via @lorealpro #hair

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

  1. Snažíš sa vyhnúť vete „hovorila som ti to“.

Pretože ti to tvoje priateľky skutočne hovorili. Všimli si jeho správane oveľa skôr než to došlo tebe a už vtedy trvali na tom, že si ťa nezaslúži.

 

  1. V prvom rade myslíš na neho.

A zabúdaš na to, ako sa cítiš ty. Na konci dňa berieš väčší ohľad na to, čo cíti on namiesto toho aby si dala SEBA a svoj život na prvé miesto. A týmto spôsobom šťastná nikdy nebudeš. Polož samej sebe otázku: „uprednostňuje on moje pocity pred tými jeho?“ Predpokladám, že odpoveď už poznáš. Vyber si seba drahá. Zaslúžiš si to.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.