Každý z nás má niekedy obdobie, kedy navonok pôsobí agresívne a nahnevane. A presne vtedy prenášame túto emóciu do konverzácie s inými ľuďmi bez toho, aby sme si to vôbec uvedomili.

Stáva sa to, no je dôležité ubezpečiť sa, že všetko napokon uvedieme na správnu mieru a „vyčistíme vzduch“.

Podľa astrológie existuje zopár znamení, ktoré zvyknú byť neúmyselne protivné o čosi častejšie ako iné. A to aj napriek tomu, že nie sú zlými ľuďmi. Nasledujúce tri znamenia najprv hovoria a potom rozmýšľajú, radi kritizujú a občas nám pripadajú drzí. Stačí len, ak si to uvedomia a naučia sa trochu ovládať. Vieš, ktoré to sú?

Škorpión

Škorpión sa vo svojom živote stretne s rôznymi prekážkami, a presne preto sa často cíti, že namiesto toho, aby žil naplno, tak len prežíva. Tento pocit v ňom vyvoláva hnev a to celé sa odráža na spôsobe, akým sa správa voči ostatným. Je ostražitý a myslí si, že veľa ľudí mu chce iba ublížiť.  Keď sa naučí, že nie každý je tu preto, aby mu ublížil a začne hľadať v ľuďoch aj to dobré, zmení sa aj jeho pohľad na svet. A spolu s ním odíde aj hnev.

zdroj: pexels.com

Strelec

Toto znamenie má tendenciu hovoriť ešte pred tým, než si niečo poriadne premyslí. Tento princíp uplatňuje hlavne vo vzťahoch, kde svojou surovou úprimnosťou ľudom neraz nepriamo ubližuje. Zdieľa svoje striktné názory veľmi necitlivo, pričom nepozerá na to, ako sa ten druhý cíti, aj keď si on sám myslí, že mu svojou prostorekosťou len pomáha. Na to, aby neničil svoje vzťahy a neodháňal od seba ľudí, si musí uvedomiť, že ostatní sú o čosi citlivejší ako on a začať sa k nim tak aj správať. Trošku empatie nezaškodí, drahý strelec.

Kozorožec

Toto znamenie so sebou vždy nesie množstvo povinností. Má ich plnú hlavu, vďaka čomu sa naučil potláčať svoje pocity. A presne preto sa rozhodol nevšímať si city iných. Bojí sa ich, rovnako ako aj tých svojich. Kozorožec sa môže zdať ako chladný človek, najmä vtedy, keď dôjde k emocionálnym rozhovorom vo vzťahoch. Pritom si len musí uvedomiť, že jeho pocity ho nerobia slabým a ľudí okolo neho tiež nie. Musí odhodiť svoje ochranné bariéry a neskrývať všetko, čo cíti za necitlivé reči.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.