Možno si povieš, že romantika ti nič nehovorí a nemáš ju rada, no nemusí to byť pravda. V každom z nás je kus romantika, len každý to vnímame inak. Týchto 11 znakov ti však prezradí, že skutočne romantičkou si! 

Si prirodzená optimistka. Aj keď vieš, koľko vecí je zlých na vzťahoch a v ľuďoch, aj tak si veľká optimistka a veríš, že sa aj tak všetko vyrieši a každý bude šťastný.

Niekde v tebe je stále kus dieťaťa. A veríš na také veci ako mágia, osud. Taktiež ak sa niečo stane, vnímaš to ako niečo, čo bolo nutné pre tvoj život, aj keď to vôbec nie je príjemné.

Tvoja nostalgia je neuveriteľná. Raz za čas sa opustíš a vieš sa rozplývať nad tým, čo bolo a čo už nie je. O tvojich bývalých priateľoch však vždy hovoríš s rešpektom, aj keď to nebolo vždy ružové.

Pomáhaš, kde sa len dá. Snažíš sa pomôcť tam, kde treba. Si skvelá kamarátka a bútľavá vŕba, ktorej môžu priatelia zavolať aj o 3 v noci a vypočuješ si ich.

Pripisuješ význam neživým veciam v tvojom živote. Ak máš nejakú vec, si na ňu emočne naviazaná, nech je to kabát alebo aj pero či diár. No ak máš vo svojom živote živú malú bytosť ako psa alebo mačku, vieš ju zahrnúť ešte väčšou láskou. To je pre teba zmysel života. Starať sa o niekoho a o niečo.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash.com

Nesťažuješ sa. Ak aj momentálne nechodíš s niekým a možno by si aj chcela, dopraješ druhým okolo seba a užívaš si to, že sú šťastní vo vzťahu.

Si príliš empatická. Zostaneš iracionálne smutná, keď sa dopočuješ, že jeden z tvojich obľúbených párov celebrít sa rozišiel.

Svoje emócie dávaš jasne najavo. Akonáhle niekde zahliadneš niečo milé, zlaté, pekné a je jedno, či je to mačka alebo pekné šaty, začneš sa nad tým rozplývať a hovoriť „jeeeej“.

Romantické filmy? Oh, áno. K tomu ešte potrebuješ pukance, dobré víno a veľa servítok.

Po nevydarenom vzťahu nestrácaš nádej. Ak sa ti aj nevydarí vzťah, chvíľu si síce smutná, no aj tak veríš, že ti bude v živote dobre a spoznáš niekoho, s kým to už vyjde.

Ak niečo robíš, robíš to s láskou. Je jedno, či si na prechádzke, v posilňovni alebo pracuješ. Musíš v tom vidieť zmysel a všetko to robíš s nadšením, pretože to vnímaš ako súčasť tvojho života.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.