Smutná žena predstiera šťastie

Tieto znaky tiež hovoria o tvojom predstieraní

5. Trápia ťa pocity úzkosti alebo depresie. Môžu sa objavovať aj záchvaty paniky a vieš, že sa to postupom času zhoršuje.

6. Začína sa prejedať alebo naopak, nemáš dostatok chuti do jedla. Keď to nebudeš riešiť, môžu z toho vzniknúť aj poruchy príjmu potravy.

7. Máš problémy so sústredením a nedokážeš upriamiť pozornosť ani na jednoduché a bežné záležitosti.

Čoho sa ženy boja
zdroj: Pexels/Ron Lach

8. Začínaš sa uchyľovať k závislostiam, ako je fajčenie, alkohol či nebodaj drogy. Keď si niečo z toho dáš, aspoň nachvíľu máš pocit, že je všetko zase v poriadku.

9. Nedokážeš ovládať svoje emócie, ktoré sú ako na hojdačke. Raz si úplne vysmiata, no v priebehu sekundy začneš plakať a ani nevieš prečo.

Ak sa v niektorom z týchto bodov nájdeš, pouvažuj nad tým, či sa nechceš s niekým porozprávať. Na začiatok to môže byť niekto z rodiny alebo priateľov, no pokojne sa zver do rúk odborníkovi. Sedenie u psychológia alebo terapia ti môžu veľmi pomôcť. Neboj sa hovoriť o tom, ako sa naozaj cítiš a prestaň niečo predstierať.

Základom sú však aj vzťahy v našom okolí. Všetky chceme, aby boli zdravé a aby nás ľudia naokolo zbožňovali. Avšak budovanie dobrých priateľstiev si vyžaduje úsilie a ochotu pracovať na sebe. Preto v našom predošlom článku nájdeš niekoľko tipov, ako môžeš lepšie vychádzať s ľuďmi.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife