Terapia

Terapia by mala byť pre každého človeka prirodzená vec, z ktorej by nemal mať strach. Je to práca na sebe, ktorá si vyžaduje čas, energiu a silu. Za odmenu ti však dokáže dať dvojnásobok tvojho úsilia a tvoj život kompletne zmení k lepšiemu. Ak si začala s terapiou nedávno alebo ešte len plánuješ začať, priprav sa na veľké zmeny hlavne v týchto 3 smeroch.

Tvoje okolie

Počas terapie si skôr či neskôr môžeš začať uvedomovať, že okolie, v ktorom sa momentálne nachádzaš alebo to, v ktorom si sa nachádzala predtým, jednoducho nie je to, čo potrebuješ. Je to úplne normálne a často sa počas terapie deje, že začínaš prehodnocovať svoje vzťahy s ostatnými.

Netreba sa však báť, ak sa s niekým úplne rozlúčiš a prestanete sa baviť. Ver mi, že na ich miesto prídu ľudia, ktorí si zaslúžia byť po tvojom boku a budú ti skutočne rozumieť.

Toxické vety
zdroj: Pexels/ cottonbro

Vzťah k ostatným

Tí ľudia, ktorí po tvojom boku predsa ostatnú, budú mať neskutočné šťastie. Pretože počas terapie si uvedomíš, že pocity ostatných sú rovnako dôležité ako tie tvoje. A že sú to „len“ obyčajní ľudia, ktorí môžu byť nahnevaní, občas hlúpi, môžu robiť chyby a povedať niečo, čo by nemali. Pochopíš to a konečne nebudeš myslieť len na seba, ale aj na ostatných. Uvidíš, že sa ti naozaj zlepšia vzťahy a ľudia po tvojom boku si ťa začnú viac vážiť. Pretože ty si začneš viac vážiť ich.

Vzťah k sebe

Po nejakom čase terapie sa staneš pre seba tou najlepšou kamoškou. Už si nebudeš ubližovať či ľutovať sa, budeš sa viac počúvať, ale zároveň aj samu seba motivovať. Konečne pochopíš, čo znamená tá sebaláska, o ktorej všetci naokolo rozprávajú. Začneš si vážiť svoj čas, svoj spánok, svoje telo. Je to nádherný pocit a už len kvôli tomu sa oplatí začať na sebe pracovať týmto spôsobom.

Máš pocit, že to už nedokážeš zvládnuť sama? V tomto našom článku nájdeš znaky, podľa ktorých zistíš, že by si mala navštíviť psychológa. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife