Ako byť šťastná

Máš právo cítiť sa smutne a opustene. To je prvá rada, ktorú ti dáme. Nie si sama a s takýmito pocitmi sa každý deň budí nespočetné množstvo ľudí. Avšak, nemôžeš to brať ako trvalý stav. No ako byť šťastná? 

Emócie a pocity sú niečo, čo sa stále mení a vyvíja. Tak, ako nemôžeš čakať od toho, keď si šťastná, že to bude naveky, nemôžeš to čakať ani od toho, keď sa cítiš smutne a opustene.

Podobne je to aj s ročnými obdobiami. V lete je horúco, ideme sa uvariť vo vlastnej šťave a myslíme si, že tá jeseň a zima nikdy neprídu. No leto prejde, dni budú čoraz chladnejšie a nastane zima. Ty sa vyslobodíš z pocitov tepla a vysokých horúčav, no zase príde mráz a sneh. Taktiež si budeš myslieť, že zima nikdy neprejde, no stane sa to. Je to kolobeh roka a ročných období.

To isté sa deje s tvojimi pocitmi. Keď si smutná, myslíš si, že to tak bude nastálo a už nikdy nepocítiš šťastie a radosť. Avšak, to sa zmení a o pár chvíľ prídu momenty, kedy sa budeš smiať na plné hrdlo a budeš si znovu myslieť, že už nikdy nebudeš nešťastná.

Nemôžeš sa preto fixovať na daný pocit a emóciu. Nemôžeš byť v strese z toho, že si teraz sama a opustená. Možno si, no je to dobre. Raz prídu dni, kedy už nebudeš nikdy sama. Budeš mať okolo seba rodinu, manžela, deti a tie ťa nikdy neopustia. Áno, aj pri nich budeš niekedy nešťastná, no taktiež budeš pociťovať veľkú lásku a bezpečie.

To sú jednoducho pocity. Prijmi ich, teš sa na to, čo ti prinesie budúcnosť a pamätaj, že emócie, ktoré pociťuješ teraz, pociťuje na svete mnoho ľudí.

Ako to prekonať?

Pri prekonávaní týchto smutných chvíľ či období ti môže pomôcť aj vypĺňanie voľného času aktivitami a pestovanie koníčkov. Ak ale žiadne záľuby nemáš a nevieš, čo so svojim voľným časom, vyskúšaj niektoré tipy z nášho staršieho článku. Toto je 8 tipov na originálne koníčky, pri ktorých sa rozhodne nebudeš nudiť a stoja aspoň za vyskúšanie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife