Myslíš si o sebe, že si normálna?Aká je vlastne definícia “normálnosti”? A je vôbec zlé priznať si, že akokoľvek sa to niekomu nepáči, v každom z nás je (väčší či menší) kúsok šialenca? Tim Burton je skvelým režisérom, producentom, scenáristom a spisovateľom. Jeho štýl sa snažili napodobniť už mnohí, no vždy to dopadlo fiaskom. Atmosféra, ktorá sprevádza každý jeho film, je totiž nenapodobiteľná.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Práve jemu vďačíme za filmy ako Nožnicovoruký Edward, Charlie a továreň na čokoládu, Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street, Alica v krajine zázrakov, Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej či mnohé iné. Jeho tvorbu môžeš buď milovať alebo nenávidieť. Ak ju miluješ tak, ako my, určite sa ti zapáči týchto 9 citátov znamenitého Tima Burtona. Pripomenú ti, že aj v tebe je kúsok šialenca, ktorého by si mala čím skôr objaviť. Môže to totiž byť tvoj najlepší priateľ.

#1 “Niekoho šialenstvo je realitou niekoho iného.”

#2“Pre každého umelca je priam nevyhnutné, aby sa na veci pozeral nejakým novým, šialeným spôsobom.”

Edward Scissorhands, 1990, Tim Burton and Johnny Depp

A post shared by Tim Burton (@timburton_) on

#3“Keď vás niečo nadchne a máte preto vášeň, ľudí budete desiť. Budú o vás hovoriť, že ste zvláštni či výstrední. Ja sa na to ale dívam inak. Pre mňa to znamená, že viete, kým ste.”

#4“Každý z nás bol už niekedy nazvaný šialencom.”

#5“Kreslenie je cvičením pre nepokojnú predstavivosť.”

#6“Keď nemáte veľa priateľov a nezapájate sa do spoločenského života, na niektoré veci sa pozeráte inak. Nebyť predsedom triedy alebo nechať ľudí, aby s vami jednali tak, akoby ste neboli súčasťou spoločnosti, vám dodá zvláštny pocit slobody. Od všetkého a od všetkých ste tak nejak príjemne vzdialení. Je to niečo podobné, ako keď sa na ľudí pozeráte len z okna.”

Weird girl

A post shared by Tim Burton (@timburton_) on

#7“Každý umelec sa vždy snaží na veci pozrieť tak, ako ich videl, keď bol dieťaťom.”

#8“Zistil som, že ľudia, ktorí sa hrajú na zločincov, sú vždy tí najdobrosrdečnejší. Naopak, ľudia, ktorí sa hrajú na hrdinov, sú vždy tí najväčší idioti.”

#9“V niektorých veciach je nesmierne ťažké nájsť logiku. To je dôvod, prečo nič nemôžem príliš analyzovať – niekedy, keď sa o to pokúsim, všetko mi prestane dávať zmysel.”

zdroj: iheartintelligence