Myslíš si o sebe, že si normálna?Aká je vlastne definícia “normálnosti”? A je vôbec zlé priznať si, že akokoľvek sa to niekomu nepáči, v každom z nás je (väčší či menší) kúsok šialenca? Tim Burton je skvelým režisérom, producentom, scenáristom a spisovateľom. Jeho štýl sa snažili napodobniť už mnohí, no vždy to dopadlo fiaskom. Atmosféra, ktorá sprevádza každý jeho film, je totiž nenapodobiteľná.

Práve jemu vďačíme za filmy ako Nožnicovoruký Edward, Charlie a továreň na čokoládu, Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street, Alica v krajine zázrakov, Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej či mnohé iné. Jeho tvorbu môžeš buď milovať alebo nenávidieť. Ak ju miluješ tak, ako my, určite sa ti zapáči týchto 9 citátov znamenitého Tima Burtona. Pripomenú ti, že aj v tebe je kúsok šialenca, ktorého by si mala čím skôr objaviť. Môže to totiž byť tvoj najlepší priateľ.

#1 “Niekoho šialenstvo je realitou niekoho iného.”

#2“Pre každého umelca je priam nevyhnutné, aby sa na veci pozeral nejakým novým, šialeným spôsobom.”

Tim Burton and Johnny Depp (Edward Scissorhands, 1990)

A post shared by Tim Burton (@timburton_) on

#3“Keď vás niečo nadchne a máte preto vášeň, ľudí budete desiť. Budú o vás hovoriť, že ste zvláštni či výstrední. Ja sa na to ale dívam inak. Pre mňa to znamená, že viete, kým ste.”

#4“Každý z nás bol už niekedy nazvaný šialencom.”

#5“Kreslenie je cvičením pre nepokojnú predstavivosť.”

#6“Keď nemáte veľa priateľov a nezapájate sa do spoločenského života, na niektoré veci sa pozeráte inak. Nebyť predsedom triedy alebo nechať ľudí, aby s vami jednali tak, akoby ste neboli súčasťou spoločnosti, vám dodá zvláštny pocit slobody. Od všetkého a od všetkých ste tak nejak príjemne vzdialení. Je to niečo podobné, ako keď sa na ľudí pozeráte len z okna.”

Weird girl

A post shared by Tim Burton (@timburton_) on

#7“Každý umelec sa vždy snaží na veci pozrieť tak, ako ich videl, keď bol dieťaťom.”

#8“Zistil som, že ľudia, ktorí sa hrajú na zločincov, sú vždy tí najdobrosrdečnejší. Naopak, ľudia, ktorí sa hrajú na hrdinov, sú vždy tí najväčší idioti.”

#9“V niektorých veciach je nesmierne ťažké nájsť logiku. To je dôvod, prečo nič nemôžem príliš analyzovať – niekedy, keď sa o to pokúsim, všetko mi prestane dávať zmysel.”

zdroj: iheartintelligence

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.