Žena v okuliaroch s prísnym pohľadom
Unsplash/Mateus Campos Felipe

Nepočúvaš, keď ti niečo rozprávajú

Rozprávanie ti ide veľmi dobre, no počúvanie už ani tak nie. O svojich problémoch hovoríš rada, no máš problém vypočuť niekoho iného, kto má naozaj nejaký problém. Si veľmi sebecká a nechceš podať pomocnú ruku, iba ju dostávať.

Očakávaš, že tu pre teba budú kedykoľvek

Od každého čakáš, že ti odpíše hneď, ako mu pošleš správu a že ti zdvihnú telefón hoci aj v noci. Ich ochotu využívaš vo svoj prospech, pretože si tak naplánuješ svoje aktivity, aby si čo najmenej urobila ty sama. 

Žena pri mori
zdroj: Pexels/Dmitriy Ganin

Snažíš sa ostatným rozkazovať a rozhodovať za nich

Nielenže si nevážiš svojich blízkych, ale ešte sa im snažíš aj rozkazovať, ako keby boli tvoji podriadení. Zabúdaš na to, že ste na rovnakej lodi a mali by ste byť rovnocenní. Ak niekoho využívaš, chceš za neho automaticky aj rozhodovať. Samozrejme, tak, aby to vyhovovalo predovšetkým tebe.

Pomoc očakávaš, no im nepomôžeš

Potrebuješ odviezť, pomôcť s nákupom alebo s niečím v domácnosti? Myslíš si, že k tebe všetci hneď priskočia a budú sa biť o to, kto ti pomôže. A ak to neurobia sami od seba, nenápadne ich k tomu donútiš. Ak by nastala ale situácia, kedy by si mala pomôcť ty, už by si taká nadšená nebola.

Pokiaľ si sa v predošlých bodoch našla, určite už tušíš, že takéto správanie nie je vhodné. Ak sa budeš aj naďalej správať ako mrcha, nemôžeš sa čudovať, ak od seba všetkých odoženieš. Všetci máme len jedny nervy a nikoho nebude baviť znášať večne takéto výmysly. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife